fbpx

Nowy specjalista od laparoskopii dołączył do HIFU CLINIC  Centrum Leczenia Raka Prostaty

Warszawska klinika nie ustaje w zatrudnianiu nowych lekarzy specjalizujących się w leczeniu tej groźnej choroby. HIFU CLINIC to pierwszy w Polsce ośrodek kompleksowej diagnostyki i nowoczesnego leczenia nowotworu prostaty. Nowi fachowcy dbają o to, by chorzy mieli jeszcze większe szanse na szybką diagnozę i skuteczne leczenie. Łącznie współpracuje z prawie 30 fachowcami.

Nowym współpracownikiem HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty jest doktor nauk medycznych Artur Przewor. To doświadczony lekarz, który zdobywał i pogłębiał swoje umiejętności nie tylko w kraju, ale także za granicą. W swojej specjalizacji jest uznawany za świetnego fachowca.

Specjalista od laparoskopii

Doktor Przewor specjalizuje się w minimalnie inwazyjnym leczeniu chorób nowotworowych układu moczowego, w szczególności z wykorzystaniem technik laparoskopowych, w tym robotowych operacji z wykorzystaniem robota da Vinci. To metody leczenia miejscowo zaawansowanego raka prostaty, bez przerzutów. Polega na usunięciu całego gruczołu oraz, w niektórych przypadkach, węzłów chłonnych poprzez kilka niewielkich nacięć na skórze brzucha i wprowadzenie przez nie kamery laparoskopowej oraz innych instrumentów. Zabieg jest wykonywany zwykle z oszczędzeniem struktur nerwowo-naczyniowych odpowiedzialnych za erekcję, dzięki czemu pacjent nie doznaje uszczerbku na jakości swojego życia seksualnego. Metoda ta wyróżnia się przede wszystkim niższym ryzykiem powikłań niż otwarty zabieg chirurgiczny. Dodatkowo krwawienie podczas zabiegu jest minimalne, a dolegliwości bólowe po zabiegu znacznie łagodniejsze niż przy klasycznej operacji.

Lekarz i autor licznych publikacji

Doktor Artur Przewor jest też certyfikowanym ultrasonografistą w zakresie urologii. Obecnie należy do zespołu urologów Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii - Instytutu imienia Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Jest twórcą i inicjatorem warsztatów laparoskopowych organizowanych cyklicznie w Centrum Onkologii. Przez wielu lat był zastępcą ordynatora Oddziału Urologii i Onkologii Urologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach.

Zajmuje się nie tylko leczeniem, ale ciągle pogłębia swoją wiedzę i umiejętności. Jest autorem lub współautorem publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu urologii i ultrasonografii urologicznej, a także członkiem towarzystw naukowych: European Association of Urology i Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Łącznie z HIFU CLINIC  Centrum Leczenia Raka Prostaty współpracuje prawie 30 doświadczonych fachowców specjalizujących się w leczeniu raka prostaty oraz innych chorób urologicznych. W ostatnich tygodniach do załogi dołączył między innymi doktor Marek Zawadzki, specjalista od zabiegów metodą HoLEP oraz RIRS..

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej