fbpx

Tydzień Urologii 2013

W ramach tegorocznego Tygodnia Urologii (23-27 września) na terenie Grodziska Mazowieckiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki oraz Centrum Medycznego AMEDS, odbędzie się szereg wydarzeń: wykłady, spotkania z lekarzami oraz darmowe konsultacje urologiczne.

Tydzień Urologii to międzynarodowa, organizowana co roku inicjatywa Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, mająca na celu promowanie wiedzy i świadomości o chorobach urologicznych. 

W 2012 roku, w ramach Tygodnia Urologii w Polsce, udało się zorganizować kampanię informacyjną, która zasięgiem objęła cały kraj i przyciągnęła uwagę mediów. Ta bezprecedensowa w Europie kampania nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Polskiego Towarzystwa Urologicznego, które od lat organizuje kampanie edukacyjne i profilaktyczne na terenie naszego kraju.

W roku 2013 Tydzień Urologii ma skupić się na promowaniu wiedzy o chorobach prostaty, w szczególności o raku prostaty oraz o łagodnym przeroście gruczołu krokowego, powszechnym schorzeniu, na które cierpi ponad połowa mężczyzn w wieku 50+. Poprzez informowanie społeczeństwa, Tydzień Urologii w roku 2013 ma na celu rozszerzenie wiedzy i zrozumienia dla jednego z najczęściej diagnozowanych schorzeń urologicznych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie na temat „Profilaktyka i nowoczesne metody leczenia chorób prostaty”, który odbędzie się dnia 26 września o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Grodziska Mazowieckiego przy ulicy Spółdzielczej 9. Zachęcamy również do zapisania się na bezpłatne konsultacje urologiczne. Zapisy pod numerem telefonu 22 734 40 34.

Tydzień Urologii

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej