fbpx

Tydzień Urologii 2013

W ramach tegorocznego Tygodnia Urologii (23-27 września) na terenie Grodziska Mazowieckiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki oraz Centrum Medycznego AMEDS, odbędzie się szereg wydarzeń: wykłady, spotkania z lekarzami oraz darmowe konsultacje urologiczne.

Tydzień Urologii to międzynarodowa, organizowana co roku inicjatywa Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, mająca na celu promowanie wiedzy i świadomości o chorobach urologicznych. 

W 2012 roku, w ramach Tygodnia Urologii w Polsce, udało się zorganizować kampanię informacyjną, która zasięgiem objęła cały kraj i przyciągnęła uwagę mediów. Ta bezprecedensowa w Europie kampania nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Polskiego Towarzystwa Urologicznego, które od lat organizuje kampanie edukacyjne i profilaktyczne na terenie naszego kraju.

W roku 2013 Tydzień Urologii ma skupić się na promowaniu wiedzy o chorobach prostaty, w szczególności o raku prostaty oraz o łagodnym przeroście gruczołu krokowego, powszechnym schorzeniu, na które cierpi ponad połowa mężczyzn w wieku 50+. Poprzez informowanie społeczeństwa, Tydzień Urologii w roku 2013 ma na celu rozszerzenie wiedzy i zrozumienia dla jednego z najczęściej diagnozowanych schorzeń urologicznych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wykładzie na temat „Profilaktyka i nowoczesne metody leczenia chorób prostaty”, który odbędzie się dnia 26 września o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Grodziska Mazowieckiego przy ulicy Spółdzielczej 9. Zachęcamy również do zapisania się na bezpłatne konsultacje urologiczne. Zapisy pod numerem telefonu 22 734 40 34.

Tydzień Urologii