fbpx

Koronawirus SARS-CoV-2 – fakty i mity

W mediach i w sieci krążą informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 – wiele z nich bywa sprzecznych. Dlatego warto czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł.

Odnosimy się do popularnych faktów i mitów, a po więcej informacji zachęcamy zajrzeć na stronę pacjent.gov.pl.

Warto wiedzieć, że koronawirusy nie są nowością dla naukowców – obecnie znanych jest co najmniej 7 różnych koronawirusów, które w różnym stopniu atakują ludzi i wywołują choroby układu oddechowego.

Niektóre wywołują łagodne dolegliwości, jak na przykład szczepy odpowiedzialne za przeziębienia. Inne odpowiedzialne są za ciężkie choroby, jak: Syndrom Bliskiego Wschodu (MERS-CoV) czy zespół ostrej niewydolności oddechowej (SARS).

Przypominamy również, że obecnie nie istnieje ani lek na COVID-19, ani środek, który powstrzymałby zarażanie się koronawirusem. Jednak na przebieg choroby ogromny wpływ ma ogólny stan organizmu. Dlatego ważna jest zdrowa dieta i higieniczny tryb życia.

W wypadku wystąpienia objawów, takich jak:

  • gorączka
  • kaszel
  • duszności lub problemy z oddychaniem

należy bezzwłocznie, telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Całodobowa infolinia NFZ: 800 190 590

Ze względu na bezpieczeństwo Pacjentów, HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty wprowadza system wideo i tele-konsultacji, z wykorzystaniem powszechnie dostępnych narzędzi i komunikatorów.
Zaplanowane na najbliższy czas wizyty odbędą się w formie konsultacji zdalnych, których terminy ustalać będziemy indywidualnie z Pacjentami. Nasi urolodzy konsultują wszelkie problemy urologiczne, również te niezwiązane z rakiem prostaty.
Terminy konsultacji z dr. n. med. Marekiem Filipkiem oraz dr. Stefanem W. Czarnieckim, umawiać można:

 

  • pod numerem telefonu 512 077 461
  • oraz pod adresem e-mail: kontakt@hifu.pl, pod który można również przesłać wyniki badań, aby uzyskać wstępną bezpłatną konsultację online. Zapraszamy!

 

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej