fbpx

Badanie Confirm MDx

Jednym z najbardziej podstawowych narzędzi diagnostycznych, w przypadku raka prostaty, jest biopsja grubo igłowa. Badanie zazwyczaj wykonywane jest u mężczyzn z podwyższonym poziomem stężenia PSA lub nieprawidłowym badaniem (fizykalnym bądź obrazowym) prostaty, u których lekarz urolog podejrzewa nowotwór gruczołu krokowego (rak prostaty).

confirm-mdx

Niestety, w licznych przypadkach wyniki biopsji prostaty są fałszywie ujemne. To znaczy nie wykazują obecności raka.  Dzieje się tak, ponieważ pobrane podczas biopsji wycinki mogą nie być zajęte nowotworem, przez co, wynik histopatologiczny nie ujawni obecności raka. Natomiast w obszarach sąsiadujących z pobranymi próbkami, mogą znajdować się komórki nowotworowe. Dzięki badaniu ConfirmMDx, pobrany już wcześniej - podczas biopsji stercza (prostaty) materiał histopatologiczny, może zostać poddany ponownej, szczegółowej analizie epigenetycznej oceniającej z dużą dokładnością obecność komórek nowotworowych w obszarach sąsiadujących.

 

Czym jest badanie ConfirmMDx?

Badanie ConfirmMDx polega na dodatkowej analizie epigenetycznej, pobranego podczas biopsji prostaty, materiału histopatologicznego, w przypadku wyniku ujemnego. To znaczy takiego, który nie wykazał obecności komórek nowotworowych w badanym materiale. Bardzo często zdarza się, że wynik biopsji grubo igłowej stercza jest fałszywie ujemny. Oznacza to, że pomimo tego, że biopsja nie wykazała obecności nowotworu, w narządzie prostaty rozwija się rak.

 

Jaki jest cel badania ConfirmMDx?

 Celem badania ConfirmMDx jest przewidzenie ryzyka wykrycia raka prostaty, pomimo negatywnego (ujemnego) wyniku przebytej biopsji grubo igłowej gruczołu krokowego. U pacjentów po ujemnej biopsji prostaty, niepotwierdzającej obecności nowotworu, często utrzyzmują się wskazanie do wykonania kolejnej biopsji. W takich przypadkach, ConfirmMDx daje możliwość uniknięcia niepotrzebnie wykonanej kolejnej biopsji. Równocześnie, może ono także z dużą precyzją wskazać tych Panów, u których wykonanie kolejnej biopsji jest wysoce wskazane ze względu na błędne pobranie podczas pierwszego zabiegu.

 

Dla kogo przeznaczone jest badanie ConfirmMDx?

Badanie ConfirmMDx jest przeznaczone dla mężczyzn, którzy mieli wykonywaną tradycyjną grubo igłową biopsję prostaty, która nie wykazała obecności komórek nowotworowych w pobranym materiale histopatologicznym. Może on a pozwolić na uniknięcie kolejnej biopsji, lub pomóc zidentyfikować tych pacjentów u których nie wykonania kolejnej biopsji może wiązać się z opóźnieniem rozpoznania nowotworowego, co może wpłynąć negatywnie na rokowanie wyleczenia.

 

Jak mogę się umówić na badanie ConfirmMDx?

W celu umówienia się na badanie, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta, telefonicznie:  +48 512 077 460 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

Zobacz także

Płynna biopsja prostaty – SelectMDx™

Płynna biopsja prostaty SelectMDx Liquid Biopsy ocenia ryzyko wykrycia w biopsji raka prostaty...

Więcej
Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej