Płynna biopsja prostaty – SelectMDx™

plynna-biopsja-prostaty-5

Badanie SelectMDx znalazło się w najnowszych (2018) rekomendacjach Europejskiego Towarzystwa Urologicznego w postępowaniu w diagnostyce u pacjentów, u których rozważa się wykonanie biopsji prostaty. 

 

Umów się na badanie

Jeżeli w związku z diagnostyką podwyższonego stężenia PSA rozważane jest wykonanie u Ciebie pierwszej lub powtórnej biopsji prostaty warto byś zastanowił się nad wykonaniem SelectMDx Liquid Biopsy. Jest to płynna biopsja prostaty czyli nieinwazyjne badanie wykonywane na podstawie próbki moczu mierzące ryzyko wykrycia istotnego klinicznie nowotworu stercza w trakcie dalszej diagnostyki. Badanie pozwala na pomiar poziomu mRNA DLX1 oraz HOXC6 (genetycznych biomarkerów, których ekspresja, zgodnie z badaniami klinicznymi*, jest silnie powiązana z agresywnością nowotworu).

Płynna biopsja prostaty umożliwia Pacjentowi podjęcie wraz z lekarzem świadomej decyzji odnośnie zasadności wykonania pierwszej lub powtórnej biopsji prostaty. Tym samym pozwala uniknąć narażenia Pacjenta na wystąpienie powikłań po biopsyjnych (aż u 18% mężczyzn po biopsji prostaty występują powikłania, a 3% mężczyzn może wymagać hospitalizacji z ich powodu).

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych ośrodków w Europie, oferujących wykonanie tego najnowocześniejszego badania diagnostycznego swoim Pacjentom.

* Wieloośrodkowe badanie walidacyjne, przeprowadzone na grupie 863 pacjentów

Czym jest płynna biopsja prostaty?

SelectMDx Liquid Biopsy to nieinwazyjne badanie wykonywane na podstawie próbki moczu, które mierzy ekspresję dwóch genów silnie powiązanych z rakiem prostaty. W połączeniu z innymi czynnikami ryzyka, określanymi przez lekarza urologa w trakcie konsultacji oraz badania USG (PSA, rozmiar prostaty, wiek pacjenta oraz wywiad rodzinny pacjenta), SelectMDx Liquid Biopsy pozwala przewidzieć szansę wykrycia nowotworu w przypadku wykonania biopsji. Cena badania obejmuje:

  • Konsultacja/wywiad lekarza urologa
  • Badanie DRE
  • Badanie USG mierzące wielkość prostaty
  • Pobranie oraz analizę genetyczną próbki moczu

Ponadto dzięki badaniu możliwe jest również wykrycie istotnego klinicznie raka stercza, który wymaga leczenia zabiegowego w początkowym stadium, gdy leczenie przynosi najlepsze efekty.

 

Zobacz ciekawy materiał z laboratorium MDxHealth gdzie powstało badanie!

Jaki jest cel płynnej biopsji prostaty?

Wynik płynnej biopsji prostaty w przystępny sposób prezentuje procentowe ryzyko wykrycia raka prostaty w przypadku wykonania u Pacjenta biopsji gruczołu krokowego. Przedstawia również odrębnie ryzyko wykrycia łagodnego oraz agresywnego raka stercza.

plynna-biopsja-prostaty

Na podstawie wyniku testu pacjent wraz z urologiem prowadzącym mogą wspólnie podjąć decyzję odnośnie dalszego postępowania klinicznego (np. badanie prostaty rezonansem magnetycznym lub biopsja prostaty).

Pobierz przykładowy raport z badania SelectMDx Liquid Biopsy

Dla kogo przeznaczona jest płynna biopsja prostaty?

SelectMDx Liquid Biopsy przeznaczona jest dla mężczyzn z podwyższonym stężeniem PSA zainteresowanych profilaktyką raka prostaty. Badanie pozwala określić ryzyko wykrycia istotnego klinicznie raka stercza w biopsji gruczołu krokowego. Pozwala to zadecydować o zasadności wykonania tej procedury.

Prosimy o kontakt z Urologami HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty przez bezpłatną konsultację online, aby dowiedzieć się czy Twoja historia medyczna pozwala na przeprowadzenie badania.

Jak mogę umówić się na płynną biopsję prostaty?

W celu umówienia się na badanie, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta. Joanna Sitnik 48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?Skontaktuj się z nami >>

Zobacz także

Celowana biopsja pod kontrolą fuzji obrazu TRUS i MRI

Celowana biopsja (biopsja fuzyjna) to precyzyjne pobranie materiału do badania histopatologicznego z obszarów potencjalnie zajętych nowotworem.

Więcej
Badanie 4K

Badanie 4K jest badaniem wykazującym ryzyko wystąpienia agresywnego raka prostaty...

Więcej
Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.0)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej