fbpx

Pozytonowa tomografia emisyjna z oznakowianiem PSMA (68Ga-PSMA-PET/MRI)

PET_MRICzym jest pozytonowa tomografia emisyjna z oznakowaniem PSMA?

Jest to badanie z dziedziny medycyny nuklearnej. Promieniowanie wewnętrzne pochodzi z różnych związków chemicznych oznakowanych izotopami promieniotwórczymi (radiofarmaceutyki), które są przygotowywane do każdego badania według wskazań oraz obszaru obrazowania.

Jaki jest cel badania?

Pozytonowa tomografia emisyjna z oznakowaniem PSMA jest unikalną metodą, ponieważ pozwala na uwidocznienie różnych stanów metabolicznych w ciele, co daje duże możliwości w wykrywaniu chorób onkologicznych.

Celem uzyskania lepszej rozdzielczości badanie PET jest uzupełniane badaniem tomografii komputerowej (TK) lub rezonansu magnetycznego (MR). Obrazy te są nakładane na obraz uzyskany w badaniu PET i całościowo oceniany przez specjalistę.

Na czym polega badanie?

Pozytonowa tomografia emisyjna, polega na rejestracji obrazu na podstawie promieniowania wewnętrznego (w porównaniu do radiologii klasycznej, gdzie źródło promieniowania jest zewnętrzne). Metoda ta jest kompletnie bezbolesna (oprócz wkłucia dożylnego przed badaniem) i Pacjent może wrócić tego samego dnia do domu.

Dla kogo przeznaczone jest badanie?

Badanie to przeznaczone jest dla pacjentów ze wskazaniami do jeszcze dokładniejszej diagnostyki raka prostaty.

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty jest pierwszym ośrodkiem w Polsce oferujących pacjentom badanie 68Ga-PSMA-PET/MRI. Badanie to pozwala na precyzyjne zlokalizowanie wznowy raka stercza lub obecności komórek przerzutowych przy wybitnie niskich stężeniach wskaźnika PSA.

Dzięki zastosowaniu 68Ga-PSMA-PET MRI w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty, jako pierwszy ośrodek w Polsce, oferujemy pacjentom dostęp do najczulszej z możliwych metod  diagnostyki obrazowej w przypadku podejrzenia wznowy po leczeniu raka stercza.

Dla pacjentów ze wskazaniami do jeszcze dokładniejszej diagnostyki, oferujemy organizację wykonania badania 68Ga-PSMA-PET/MRI w wiodącym światowym ośrodku badawczym, z którym współpracujemy.

Jak mogę umówić się na badanie?

Więcej informacji nt. leczenia urologicznego znajdziesz na stronie www.szpitalse.pl


Zobacz także

Konsultacja kwalifikująca do leczenia raka prostaty

Celem konsultacji jest ostateczne rozstrzygnięcie kwestii konieczności leczenia raka prostaty.

Więcej
Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej