fbpx

Hormonoterapia

1Jeśli jesteś osobą, która nie kwalifikuje się do leczenia radykalnego i szukasz zasadniczej metody zachowawczego leczenia raka prostaty lub potrzebujesz terapii uzupełniającej leczenie radykalne, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

HIFU CLINIC rekomenduje leczenie hormonalne, które ma za zadanie spowolnić rozwój nowotworu stercza, złagodzić objawy choroby i zapobiec ciężkim powikłaniom.

Co to jest hormonoterapia?

Hormonoterapia to leczenie polegające na wyeliminowaniu endogennych androgenów oraz zablokowaniu receptorów androgennych w jądrach komórkowych. Leczenie hormonalne opiera się na założeniu pierwotnej hormonozależności raka gruczołu krokowego, czyli jego podatności na stymulację rozwoju poprzez receptory androgenowe.

Jaki jest cel hormonoterapii?

Celem terapii jest spowolnienie rozwoju choroby, zapobieganie ciężkim powikłaniom oraz złagodzenie objawów choroby.

Na czym polega hormonoterapia?

Leczenie hormonalne polega na przyjmowaniu tabletek lub zastrzyków z substancjami blokującymi wydzielanie lub wpływ hormonów androgenowych. Najpowszechniej stosowana forma hormonoterapii hamuje produkcję testosteronu przez jądra wskutek blokady wydzielania LH i FSH przez przysadkę mózgową poprzez podanie w formie zastrzyku analogu LHRH (np. Eligard®). Leczenie antagonistą LHRH, stosowanie terapii skojarzonej z antyandrogenem, są kolejnymi formami terapii.

W naszym ośrodku stosowany jest Xtandi® (Enzalutamid) w leczeniu raka gruczołu krokowego opornego na kastrację, dając dodatkową nadzieję na znaczące przedłużenie życia chorych, u których dotychczasowa blokada hormonalna została „przełamana”.

Dla kogo przeznaczona jest terapia?

Leczenie hormonalne ma zastosowanie u Pacjentów niekwalifikujących się do leczenia radykalnego i jest zasadniczą metodą leczenia zachowawczego chorych z rakiem stercza. Ma także swoje zastosowanie jako leczenie uzupełniające leczenie radykalne przy radioterapii.

Jak mogę umówić się na terapię?

W celu konsultacji oraz stwierdzenia zasadności wykonania zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą bezpłatnej konsultacji on-line. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

W celu umówienia się na zabieg, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 przez email: kontakt@hifu.pl.

Dodatkowe informacje

Po więcej informacji na temat hormonoterapii zapraszamy do bazy wiedzy.

 


Zobacz także

Pozytonowa tomografia emisyjna z oznakowianiem PSMA (68Ga-PSMA-PET/MRI)

Badanie PET, czyli pozytonowa tomografia emisyjna, polega na rejestracji obrazu na podstawie...

Więcej
Leczenie radiofarmaceutykiem

Kuracja ma na celu zniszczenie komórek nowotworowych otaczających kość bez uszkodzenia szpiku kostnego.

Więcej
Immunoterapia

Głównym celem tej formy leczenia jest wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej zależnej od limfocytów T.

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

 

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej