fbpx

Immunoterapia

_DSC2904-2Co to jest immunoterapia?

Immunoterapia jest metodą modulacji układu odpornościowego wykorzystywaną w celach profilaktycznych oraz leczenia chorób. Immunoterapię zazwyczaj stosuje się w przypadku uczulenia w celu wywołania tolerancji na dany alergen.

Ponadto metoda ta znalazła zastosowanie w przypadku leczenia schorzeń autoimmunologicznych  oraz przeszczepach. W HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty immunoterapia wykorzystywana jest leczeniu nowotworu gruczołu krokowego.

Jaki jest cel immunoterapii?

Głównym celem tej formy leczenia jest wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej zależnej od limfocytów T.

Dla kogo przeznaczona jest immunoterapia?

Immunoterapia może być jedną z opcji terapeutycznych u mężczyzn z rakiem prostaty opornym na kastrację.

Dodatkowe informacje

U niektórych Pacjentów z nowotworem stercza występuje niedobór komórek dendrytycznych, czyli wyspecjalizowanych komórek układu immunologicznego, których podstawową funkcją jest prezentacja antygenów (antigen presenting cells- APCs). Skuteczna prezentacja antygenów jest podstawą efektywnej reakcji immunologicznej limfocytów T.

Immunoterapia może być stosowana w monoterapii, a także stanowić uzupełnienie innych metod leczenia. Poza zarejestrowanym już lekiem Provenge®, w trakcie badań klinicznych jest obecnie wiele preparatów stosowanych w immunoterapii raka gruczołu krokowego. Większość z nich jest na etapie II i III fazy. Wiele aspektów immunoterapii u Pacjentów z rakiem stercza pozostaje jednak niejasnych, w tym sam mechanizm działania nie jest szczegółowo wyjaśniony.

Ograniczeniem dotychczasowych preparatów jest względnie długi czas, który mija od wdrożenia do odpowiedzi biochemicznej. Wyzwaniem jest także ustalenie optymalnego momentu włączenia leczenia immunologicznego, ze wskazaniem na coraz wcześniejsze wdrożenie terapii. Specjaliści pracujący w naszym ośrodku nadzorują wiele badań klinicznych. W związku z czym mogą kwalifikować Pacjentów do udziału w badaniach dotyczących immunoterapii w leczeniu raka stercza.

O immunoterapii czytaj też w naszej bazie wiedzy.

Jak mogę umówić się na immunoterapię?

W celu konsultacji oraz stwierdzenia zasadności terapii, skontaktuj się z nami za pomocą bezpłatnej konsultacji on-line. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

W celu umówienia się na terapię, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.


Zobacz także

Międzynarodowe badania kliniczne

Na całym świecie, wiele renomowanych ośrodków medycznych, specjalizujących się w diagnostyce i...

Więcej
Pozytonowa tomografia emisyjna z oznakowianiem PSMA (68Ga-PSMA-PET/MRI)

Badanie PET, czyli pozytonowa tomografia emisyjna, polega na rejestracji obrazu na podstawie...

Więcej
Leczenie radiofarmaceutykiem

Kuracja ma na celu zniszczenie komórek nowotworowych otaczających kość bez uszkodzenia szpiku kostnego.

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej