fbpx

Międzynarodowe badania kliniczne

Międzynarodowe badania kliniczneCo to są międzynarodowe badania kliniczne?

Urolodzy oraz onkolodzy w najlepszych centrach medycznych w Europie i Stanach Zjednoczonych wciąż poszukują jeszcze lepszych i nowocześniejszych metod leczenia raka gruczołu krokowego.

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty, oraz współpracujące z nim ośrodki medyczne, uczestniczą w naborze pacjentów do tego typu najnowocześniejszych metod leczenia w trakcie badań klinicznych. W ostatnim czasie wiele z nich dotyczy zastosowania immunoterapii w leczeniu raka stercza.

Jaki jest cel uczestnictwa w międzynarodowych badaniach klinicznych?

Uczestnictwo w badaniu klinicznym pozwala na uzyskanie dostępu do terapii, które najczęściej dopiero po wielu latach trafiają na rynek, a ich ceny w pierwszych latach sprzedaży sięgają nawet kilkuset tysięcy złotych za cykl terapii.

Udział w badaniach klinicznych jest ściśle regulowany prawem oraz regulacjami komisji etycznych, w celu zapewnienia uszanowania wszelkich praw pacjenta.

Udział w badaniach klinicznych jest zawsze bezpłatny i na każdym etapie protokołu istnieje możliwość zrezygnowania ze stosowanej terapii.

Dla kogo przeznaczone są międzynarodowe badania kliniczne?

W celu wstępnego ustalenia możliwości uczestnictwa pacjenta w badaniach klinicznych przeprowadzanych w Polsce i na świecie, prosimy o umówienie konsultacji.

Prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 lub +48 512 077 460 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?Skontaktuj się z nami >>

Zobacz także

Pozytonowa tomografia emisyjna z oznakowianiem PSMA (68Ga-PSMA-PET/MRI)

Badanie PET, czyli pozytonowa tomografia emisyjna, polega na rejestracji obrazu na podstawie...

Więcej
Leczenie radiofarmaceutykiem Xofigo®

Kuracja ma na celu zniszczenie komórek nowotworowych otaczających kość bez uszkodzenia szpiku kostnego.

Więcej
Immunoterapia

Głównym celem tej formy leczenia jest wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej zależnej od limfocytów T.

Więcej