fbpx

Laparoskopowa Radykalna Prostatektomia

Radykalna Prostatektomia LaparoskopowaJeśli masz nowotwór prostaty i jest on ograniczony do narządu lub zaawansowany miejscowo, ale bez przerzutów i chciałbyś rozpocząć leczenie, mamy metodę leczenia, która będzie odpowiednia właśnie dla Ciebie. Zwłaszcza, gdy obawiasz się wysokiego ryzyka powikłań.

HIFU CLINIC proponuje radykalną prostatektomię laparoskopową (RPL). Metoda ta wyróżnia się przede wszystkim niższym ryzykiem powikłań niż otwarta metoda chirurgiczna. Ponadto krwawienie podczas zabiegu jest minimalne, a dolegliwości bólowe po zabiegu znacznie łagodniejsze.

Co to jest Radykalna Prostatektomia Laparoskopowa?

Radykalna prostatektomia laparoskopowa (RPL) to metoda leczenia miejscowo zaawansowanego raka prostaty (bez przerzutów), polegająca na usunięciu całego gruczołu stercza oraz, w niektórych przypadkach, węzłów chłonnych poprzez kilka niewielkich nacięć na skórze brzucha i wprowadzenie przez nie kamery laparoskopowej oraz innych instrumentów laparoskopowych.

Zabieg zwykle jest wykonywany z oszczędzeniem struktur nerwowo-naczyniowych odpowiedzialnych za erekcję, dzięki czemu Pacjent nie doznaje uszczerbku na jakości swojego życia seksualnego.

Jaki jest cel terapii LPR?

Celem terapii RPL jest zapobieżenie dalszemu rozwojowi choroby, poprzez wycięcie prostaty.

Jaki jest przebieg laparoskopowej radykalnej prostatektomii?

Dzień przed operacją Pacjent przechodzi konsultacje oraz badania anestezjologiczne. Zabieg trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin i odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Podczas radykalnej prostatektomii laparoskopowej wprowadzany jest cewnik, który pozostaje w pęcherzu jeszcze przez pewien czas po zabiegu. Większość osób leczonych metodą LPR zostaje wypisana ze szpitala po dwóch lub trzech dniach po zabiegu, a codzienna aktywność nie stanowi dla nich problemu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg LPR?

Radykalna prostatektomia laparoskopowa jest przeznaczona dla Pacjentów z nowotworem stercza ograniczonym do narządu lub zaawansowanym miejscowo - bez przerzutów do kośćca oraz narządów miękkich. W wybranych przypadkach może być stosowana w leczeniu multidyscyplinarnym. Niemal wszyscy Pacjenci zakwalifikowani do prostatektomii tradycyjnej mogą rozważać wykonanie zabiegu metodą laparoskopową.

Jak mogę umówić się na zabieg RPL?

W celu konsultacji oraz stwierdzenia zasadności wykonania zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

W celu umówienia się na zabieg, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

W HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty zabiegi metodą laparoskopową wykonuje zespół doświadczonych specjalistów, który prowadzi dr n.med. Tomasz Borkowski.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

Zobacz także

Metoda HIFU – leczenie raka prostaty

High Intensity Focused Ultrasound – nowatorska, małoinwazyjna metoda z wykorzystaniem...

Więcej
Konsultacja kwalifikująca do leczenia raka prostaty

Celem konsultacji jest ostateczne rozstrzygnięcie kwestii konieczności leczenia raka prostaty.

Więcej
Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej