Wideo opiniePacjent Jan Maślankowski opowiada o procesie leczenia raka prostaty w HIFU CLINIC.

Film opowiada historię leczenia Pacjenta w HIFU CLINIC, który zdecydował się na wszczepienie implantu prącia.

Pacjent Andrzej Cyba opowiada o swoich doświadczeniach związanych z procesem diagnostycznym oraz leczeniem raka prostaty w HIFU CLINIC.

 


Pacjent z Portugalii po procedurze HIFU w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty.

Pacjent z Ukrainy po procedurze HIFU w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty.

Wypowiedzi Państwa Ossowskich znajdują się w drugiej połowie materiału video.

 

Życiem rządzi przypadek… Należę do grona tych ludzi, którym do tej pory udawało się nie mieć bliższego kontaktu ze ,,szpitalem”. Pod tym słowem kryło się coś, o czym opinię czerpałem od osób, które z różnych powodów poznały szpitalną codzienność. Nie będę oryginalny jeżeli powiem, że opinie były raczej mało budujące. Wtedy dziękowałem przeznaczeniu za to, że ja sam nie byłem zmuszony doświadczać prawdziwości tych słów.No i stało się… Z powodu niemiłej dolegliwości organizmu, przypadłość spotykająca panów w starszym wieku…trafiłem do urologa.

Wspomniany przypadek sprawia, że jest to najbliższa placówka - HIFU CLINIC w Grodzisku Mazowieckim. W tym miejscu kończy się przypadek. Reszta mojej historii to ciąg wydarzeń, których stałem się cząstką. Życie weryfikuje wyobrażenie o przynależności do grona, które omijają problemy zdrowotne. Kiedy sprawy dotyczą twojego zdrowia wszystko przybiera innej barwy. Jedyna sensowna myśl to…trafić w dobre ręce, zaufać lekarzowi. Prostatektomia laparoskopowa - brzmi poważnie - bo problem jest poważny.

Uwierzyć, zaufać i być przekonanym, że to dobra decyzja - to jedyne myśli w tym czasie.

Dzisiaj jestem już trzy miesiące po zabiegu. Organizm wraca do normalności. Pobyt w szpitalu może być miłym wspomnieniem a kontakt z dr Filipkiem i dr Czarnieckim utrwala w przekonaniu, że oddani lekarze ratują zdrowie ale i pozostają w pamięci.

- Pacjent HIFU CLINIC, Zbyszek Gardiasz

 

W lutym 2017 roku kontrolne badania mojego taty zaniepokoiły nas. Przekroczony był poziom PSA, co prawda nieznacznie ale to wzbudziło nasz niepokój ze względu na fakt , że mój tato był pacjentem onkologicznym.

W naszych oczach pojawił się strach. Przypomniało nam się zagubienie jakie 5 lat wcześniej przeżywaliśmy , trauma i walka o jego życie. Postanowiliśmy tym razem poszukać ludzi , którzy działają na najwyższym profesjonalnym poziomie, aby uchronić się przed błędami jakie miały miejsce wcześniej.

Mój mąż w swoich poszukiwaniach trafił na stronę internetową HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty. Pełni niepokoju skontaktowaliśmy się z Panią Joanną Sitnik, Dyrektor Koordynacji Opieki Pacjenta. I to ona sprawiła , że już od pierwszych słów wiedziałam, że trafiłam w najlepsze miejsce. Jej profesjonalizm, empatia, troska - nie tylko o pacjenta  - ale i całą rodzinę, która nie zakończyła się nawet po przekazaniu taty w ręce specjalistów,  ujęła nasze serca.  Kolejnymi osobami byli Pan Doktor Marek Filipek  i Pan Doktor Stefan Czarniecki, którzy od postawienia diagnozy poprzez cały okres przygotowań do operacji i okres rehabilitacji czuwali nad moim tatą i naszą rodziną. Poświęcili nam mnóstwo czasu. Tłumaczyli  każdy kolejny krok. Zawsze odbierali telefony bądź oddzwaniali (nawet podczas występu szkolnego córki lub podczas urlopu!!!). To zaangażowanie, chęć niesienia pomocy i troska na taką skalę  zaskoczyła nas tak bardzo, że nawet trudno mi wyrazić słowami jak jesteśmy im wdzięczni. Pisząc te słowa łzy same płyną mi po policzkach.

Mam również wiele uznania i wdzięczności dla Pana Doktora Tomasza Borkowskiego, który był  operatorem, co ja piszę - jest wirtuozem laparoskopii. Ponadto pragniemy ja i moja rodzina podziękować Panu Doktorowi Danielowi  Leszczyńskiemu, bo to on wspólnie z pozostałymi lekarzami czuwał nad właściwym przebiegiem całej operacji u mojego taty.

Często słyszymy że nie ma już prawdziwych lekarzy, którzy pełnią służbę ratując życie chorych. Ja teraz mogę i chcę krzyczeć na całe gardło, całą sobą : TO NIE PRAWDA - NA SZCZĘŚCIE SĄ TACY LEKARZ I JA, MÓJ TATO I CAŁA MOJA RODZINA MIELIŚMY SZCZĘŚCIE ICH SPOTKAĆ NA SWOJEJ DRODZE  - TO ZESPÓŁ HIFU CLINIC .

- Dorota, córka Pacjenta z Olsztyna 

W 6 miesięcy po zabiegu: Samopoczucie b. dobre. Częstość oddawania moczu raczej uważam za normalną i przebiega w zależności od ilości wypitych płynów, czy przebywania w zimnym. Występuje natomiast niekiedy gwałtowna potrzeba oddania moczu, po opanowaniu pierwszej przychodzą następne, ale opanowywać można nawet do 1/2 godz. Po za tym, żadnych dolegliwości nie ma i nie było.

- Pacjent z Wrocławia 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joannie Sitnik i Zespołowi HIFU CLINIC za  profesjonalną obsługę oraz za okazaną cierpliwość, wyrozumiałość i bardzo przychylne do nas nastawienie podczas całego z nami kontaktu.

Pozdrawiamy serdecznie, wszystkiego dobrego!

- Pacjent z Wielkopolski