fbpx

Wideo opiniePacjent Jan Maślankowski opowiada o procesie leczenia raka prostaty w HIFU CLINIC.

Film opowiada historię leczenia Pacjenta w HIFU CLINIC, który zdecydował się na wszczepienie implantu prącia.

Pacjent Andrzej Cyba opowiada o swoich doświadczeniach związanych z procesem diagnostycznym oraz leczeniem raka prostaty w HIFU CLINIC.

 


Pacjent z Portugalii po procedurze HIFU w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty.

Pacjent z Ukrainy po procedurze HIFU w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty.

Wypowiedzi Państwa Ossowskich znajdują się w drugiej połowie materiału video.

 

Dziękuję Pani Joannie Sitnik za ogromną empatię w kontaktach z moją skromną osobą.

Dziękuję doktorowi Stefanowi Czarnieckiemu za profesjonalizm w trakcie naszych kontaktów przy badaniu prostaty a następnie wykonaniu jej biopsji. Ani przez chwilę nie odczuwałem dyskomfortu po przeprowadzonym badaniu i biopsji.

Dziękuję doktorowi Deliu Victorii Matei i całemu zespołowi za wykonanie zabiegu całkowitego usunięcia prostaty (prostatektomii). Żadnych problemów z trzymaniem moczu o momentu usunięcia cewnika. Toaletę odwiedzam w ciągu dnia 3 razy, wieczorem 2 razy i nocy 2 razy. Żadnych negatywnych odczuć w tym obszarze.

Szczególne podziękowania kieruję do doktora Marka Filipka. Trudno znaleźć właściwe słowa dla jego oddania i zaangażowania w czasie kiedy przebywałem w szpitalu tak przed zabiegiem jak i po zabiegu. Jego podejście do mnie jako pacjenta powodowało, że nie miałem obaw co do pozytywnego zakończenia mojego leczenia.

- Pacjent HIFU CLINIC, Józef Skrzypczak

 

W marcu 2018 roku, okazało się , że niestety mój wynik PSA jest zbyt wysoki, co dało do zrozumienia, że niestety muszę stoczyć walkę z chorobą nowotworową. Po niezbyt udanych wizytach w lokalnym gabinecie, doszliśmy do wniosku, że musimy poszukać bardziej fachowego zespołu. Po przeglądnięciu stron internetowych, nasz wybór padł na klinikę leczenia raka prostaty Hifu, w której to klinice Szefową Działu Koordynacji Pacjenta jest Pani Joanna Sitnik, i to był strzał w „10”. Nie mogliśmy trafić lepiej, Pani Joanna Sitnik, jest osobą nad wyraz kompetentną, serdeczną i ”czującą potrzeby pacjenta”. Od pierwszej rozmowy telefonicznej, do dnia dzisiejszego Pani Sitnik znajduje zawsze czas, aby zapytać o stan zdrowia, a także na zwykłą rozmowę. Szczytem profesjonalizmu, była wizyta w Szpitalu, tuż po mojej operacji, co tylko potwierdziło wysoki poziom empatii, jaki Pani Sitnik ma dla swoich pacjentów. Nie wiem jak potoczyłyby się moje dalsze losy, gdybyśmy w odpowiednim czasie nie „trafili” na Panią Sitnik, wiem, że Pani zaangażowanie, serdeczność i zawodowstwo, a przede wszystkim objęcie mnie opieką i sprawne skoordynowanie zabiegów, przyczyniło się zdecydowanie do poprawy mojego stanu zdrowia, za co serdecznie dziękujemy. W tym miejscu należy tez wspomnieć o zespole Hifu Clinic, z którym miałem do czynienia, a przede wszystkim: Dr.N.Med. Marek Filipek; Dr.N.Med. Tomasz Borkowski; Dr. Stefan Czarniecki; Dr. Tomasz Leszczyński oraz reszta zespołu, nazwisk których niestety nie znam. Pisząc krótko, zdecydowanie polecam Panią Koordynator, w Jej rękach pacjent czuje się potrzeby i spokojny o swoją przyszłość.

- Pacjent HIFU CLINIC, Wojciech Lachowicz

 

Życiem rządzi przypadek… Należę do grona tych ludzi, którym do tej pory udawało się nie mieć bliższego kontaktu ze ,,szpitalem”. Pod tym słowem kryło się coś, o czym opinię czerpałem od osób, które z różnych powodów poznały szpitalną codzienność. Nie będę oryginalny jeżeli powiem, że opinie były raczej mało budujące. Wtedy dziękowałem przeznaczeniu za to, że ja sam nie byłem zmuszony doświadczać prawdziwości tych słów.No i stało się… Z powodu niemiłej dolegliwości organizmu, przypadłość spotykająca panów w starszym wieku…trafiłem do urologa.

Wspomniany przypadek sprawia, że jest to najbliższa placówka - HIFU CLINIC w Grodzisku Mazowieckim. W tym miejscu kończy się przypadek. Reszta mojej historii to ciąg wydarzeń, których stałem się cząstką. Życie weryfikuje wyobrażenie o przynależności do grona, które omijają problemy zdrowotne. Kiedy sprawy dotyczą twojego zdrowia wszystko przybiera innej barwy. Jedyna sensowna myśl to…trafić w dobre ręce, zaufać lekarzowi. Prostatektomia laparoskopowa - brzmi poważnie - bo problem jest poważny.

Uwierzyć, zaufać i być przekonanym, że to dobra decyzja - to jedyne myśli w tym czasie.

Dzisiaj jestem już trzy miesiące po zabiegu. Organizm wraca do normalności. Pobyt w szpitalu może być miłym wspomnieniem a kontakt z dr Filipkiem i dr Czarnieckim utrwala w przekonaniu, że oddani lekarze ratują zdrowie ale i pozostają w pamięci.

- Pacjent HIFU CLINIC, Zbyszek Gardiasz

W lutym 2017 roku kontrolne badania mojego taty zaniepokoiły nas. Przekroczony był poziom PSA, co prawda nieznacznie ale to wzbudziło nasz niepokój ze względu na fakt , że mój tato był pacjentem onkologicznym.

W naszych oczach pojawił się strach. Przypomniało nam się zagubienie jakie 5 lat wcześniej przeżywaliśmy , trauma i walka o jego życie. Postanowiliśmy tym razem poszukać ludzi , którzy działają na najwyższym profesjonalnym poziomie, aby uchronić się przed błędami jakie miały miejsce wcześniej.

Mój mąż w swoich poszukiwaniach trafił na stronę internetową HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty. Pełni niepokoju skontaktowaliśmy się z Panią Joanną Sitnik, Dyrektor Koordynacji Opieki Pacjenta. I to ona sprawiła , że już od pierwszych słów wiedziałam, że trafiłam w najlepsze miejsce. Jej profesjonalizm, empatia, troska - nie tylko o pacjenta  - ale i całą rodzinę, która nie zakończyła się nawet po przekazaniu taty w ręce specjalistów,  ujęła nasze serca.  Kolejnymi osobami byli Pan Doktor Marek Filipek  i Pan Doktor Stefan Czarniecki, którzy od postawienia diagnozy poprzez cały okres przygotowań do operacji i okres rehabilitacji czuwali nad moim tatą i naszą rodziną. Poświęcili nam mnóstwo czasu. Tłumaczyli  każdy kolejny krok. Zawsze odbierali telefony bądź oddzwaniali (nawet podczas występu szkolnego córki lub podczas urlopu!!!). To zaangażowanie, chęć niesienia pomocy i troska na taką skalę  zaskoczyła nas tak bardzo, że nawet trudno mi wyrazić słowami jak jesteśmy im wdzięczni. Pisząc te słowa łzy same płyną mi po policzkach.

Mam również wiele uznania i wdzięczności dla Pana Doktora Tomasza Borkowskiego, który był  operatorem, co ja piszę - jest wirtuozem laparoskopii. Ponadto pragniemy ja i moja rodzina podziękować Panu Doktorowi Danielowi  Leszczyńskiemu, bo to on wspólnie z pozostałymi lekarzami czuwał nad właściwym przebiegiem całej operacji u mojego taty.

Często słyszymy że nie ma już prawdziwych lekarzy, którzy pełnią służbę ratując życie chorych. Ja teraz mogę i chcę krzyczeć na całe gardło, całą sobą : TO NIE PRAWDA - NA SZCZĘŚCIE SĄ TACY LEKARZ I JA, MÓJ TATO I CAŁA MOJA RODZINA MIELIŚMY SZCZĘŚCIE ICH SPOTKAĆ NA SWOJEJ DRODZE  - TO ZESPÓŁ HIFU CLINIC .

- Dorota, córka Pacjenta z Olsztyna 

W 6 miesięcy po zabiegu: Samopoczucie b. dobre. Częstość oddawania moczu raczej uważam za normalną i przebiega w zależności od ilości wypitych płynów, czy przebywania w zimnym. Występuje natomiast niekiedy gwałtowna potrzeba oddania moczu, po opanowaniu pierwszej przychodzą następne, ale opanowywać można nawet do 1/2 godz. Po za tym, żadnych dolegliwości nie ma i nie było.

- Pacjent z Wrocławia 

Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Joannie Sitnik i Zespołowi HIFU CLINIC za  profesjonalną obsługę oraz za okazaną cierpliwość, wyrozumiałość i bardzo przychylne do nas nastawienie podczas całego z nami kontaktu.

Pozdrawiamy serdecznie, wszystkiego dobrego!

- Pacjent z Wielkopolski 

Skorzystałem z konsultacji on-line w HIFU CLINIC. Dr Stefan Czarniecki w kilka godzin dokonał analizy mojej dokumentacji oraz nakreślił indywidualną drogę postępowania diagnostycznego. Takie podejście wzbudziło duże zaufanie i chęć pójścia sugerowaną drogą. Błyskawicznie rozpoczął się proces diagnostyczny a z nim konsultacje. W gabinecie spotkałem otwartego, wrażliwego, skupionego na pacjencie lekarz z pasją, o wysokich kompetencjach, szczególnie w zakresie innowacyjnych technologii w urologii, głęboko zainteresowanego problemami pacjenta i oddanego poszukiwaniu rozwiązania jego problemów. Dr Czarniecki ma wyjątkową umiejętność rozładowania stresu gabinetu lekarskiego. Trudno nie zaufać takiemu lekarzowi, więc ufam i podążamy drogą, którą kreuje dr Czarniecki.

- Pacjent z Warszawy

W rocznicę mojej prostaktomii składam podziękowanie całemu zespołowi HIFU CLINIC za opiekę. Wyrażam głęboką wdzięczność dr hab. A. Antoniewiczowi za wykonanie tego dzieła i późniejsze leczenie.

- Pacjent 2020

W styczniu 2020r. moje badanie PSA wykazało bardzo wysoki poziom, co wskazywało na chorobę nowotworową. Przypuszczenie takie potwierdził także wynik I rezonansu magnetycznego. Zaczęliśmy pilnie poszukiwać kliniki i zespołu medycznego wykorzystującego nowoczesne metody diagnostyki i leczenia.
Po poszukiwaniach na stronach internetowych wybór padł na HIFU CLINIC w Warszawie. Nie mogliśmy trafić lepiej.
Pełni obaw, co dalej skontaktowaliśmy się z P. Joanną Sitnik Dyrektor Koordynacji Opieki Pacjenta. Jej zainteresowanie pacjentem, serdeczność, empatia, wzbudziła u nas poczucie uzyskania prawdziwej pomocy, którą otrzymujemy po dzień dzisiejszy.
Już na pierwszej konsultacji Dr Stefan Czarniecki dokonał wstępnej analizy mojej dokumentacji medycznej i wskazał tok postępowania oraz przeprowadzenie dalszych badań diagnostycznych z biopsją fuzyjną włącznie, którą sam przeprowadził.
Żadnego dyskomfortu podczas badania oraz po jego przeprowadzeniu nie odczuwałem.
Po niezbyt pocieszających wynikach biopsji wspólnie z DR N. MED. Arturem Antoniewiczem oraz pozostałym zespołem HIFU CLINIC, wybrano dla mnie leczenie farmakologiczne przygotowujące mnie do operacji prostatektomii radykalnej prostaty.
Po ponad półrocznym leczeniu poziom PSA wrócił do normy, a powtórnie przeprowadzone badanie MRI wykazało regresję zmiany nowotworowej prostaty.
Szczególnie chciałbym podziękować DR Stefanowi Czarnieckiemu za profesjonalizm oraz zaangażowanie w trakcie naszych kontaktów i konsultacji. Każdemu pacjentowi życzę spotkania z tak empatycznym, otwartym i pełnym zaangażowania i troski w rozwiązywanie problemów zdrowotnych pacjenta.
Chciałbym też bardzo podziękować Dr Hab. N. Med. Arturowi Antoniewiczowi oraz Dr N. Med. Arturowi Przeworowi za przeprowadzenie zabiegu prostatektomii radykalnej w asyście robota Da Vinci, oraz Dr N. Med. Markowi Filipkowi i całemu zespołowi HIFU CLINIC za cały udany proces leczenia.
Wspaniali lekarze ratują zdrowie, ale i pozostają w pamięci.
Słowa podziękowania kieruję też do pielęgniarki Pani mgr Anny Czarnieckiej za wspaniałą opiekę podczas mojego pobytu w szpitalu.
Obecnie jestem siedem miesięcy po operacji. Samopoczucie oraz wyniki PSA -bardzo dobre.

- Pacjent z Siedlec

W dniu 30 sierpnia 2022 roku przeszedłem operację prostaty metodą Da Vinci. Lekarzem prowadzącym jest Pan Doktor Stefan Czarniecki, a zabieg przeprowadził Pan Profesor Tomasz Borkowski.
Chciałby bardzo podziękować Panu Czarnieckiemu za doskonałą diagnozę mojej choroby a Profesorowi Borkowskiemu za zabieg.
Całemu Zespołowi z HIfu Clinic za opiekę i profesjonalizm od pierwszej wizyty poprzez diagnozę , leczenie oraz zabieg . Nadmieniam , że jestem Państwa pacjentem od 2016 roku. Na dzień dzisiejszy jestem w pełni aktywny, wróciłem do biegania, jeżeli w wieku 62 lat można mówić o bieganiu,i moich ulubionych spacerach po lesie.
Szczególne podziękowanie chciałby złożyć na ręce Pani Joanny Sitnik. Od pierwszego kontaktu telefonicznego czułem , że jest to Osoba , której dobro pacjenta jest najważniejsze. Zaangażowanie Pani Joanny dawało mi poczucie , że jestem Waszym najważniejszym pacjentem.
Przed zabiegiem miałem wyznaczone badania na 16 sierpnia . Pomyliłem daty i przyjechałem dzień wcześniej. Pani Joanna w ciągu 30 minut tak rozwiązała to logistyczne, że wszystkie badania zostały wykonane . Nadmieniam , że mieszkam w Poznaniu.

Jeszcze raz dziękuje Wszystkim za pełen profesjonalizm i życzę Państwu samych sukcesów.

- Pacjent z Poznania

 

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej