fbpx

Płynna biopsja prostaty – SelectMDx™

plynna-biopsja-prostaty-5

Badanie SelectMDx znalazło się w najnowszych (2018) rekomendacjach Europejskiego Towarzystwa Urologicznego w postępowaniu w diagnostyce u Pacjentów, u których rozważa się wykonanie biopsji prostaty. 

Jeżeli w związku z diagnostyką podwyższonego stężenia PSA rozważane jest wykonanie u Ciebie pierwszej lub powtórnej biopsji prostaty, warto abyś zastanowił się nad wykonaniem SelectMDx. Jest to płynna biopsja prostaty, czyli nieinwazyjne badanie wykonywane na podstawie próbki moczu mierzące ryzyko wykrycia istotnego klinicznie nowotworu stercza w trakcie dalszej diagnostyki. Badanie pozwala na pomiar poziomu mRNA DLX1 oraz HOXC6 - genetycznych biomarkerów, których ekspresja, zgodnie z badaniami klinicznymi*, jest silnie powiązana z obecnością agresywnego nowotworu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ +48 577 610 077

Płynna biopsja prostaty umożliwia Pacjentowi podjęcie wraz z lekarzem świadomej decyzji odnośnie zasadności wykonania pierwszej lub powtórnej biopsji prostaty. Tym samym pozwala uniknąć narażenia Pacjenta na wystąpienie powikłań po biopsyjnych. Aż u 18% mężczyzn po przezodbytniczej biopsji prostaty występują powikłania, a 3% mężczyzn może wymagać hospitalizacji z ich powodu.

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty jest pierwszym w Polsce i jednym z pierwszych ośrodków w Europie, oferujących wykonanie tego najnowocześniejszego badania diagnostycznego swoim Pacjentom.

* Wieloośrodkowe badanie walidacyjne, przeprowadzone na grupie 863 pacjentów

Czym jest płynna biopsja prostaty?

SelectMDx to nieinwazyjne badanie wykonywane na podstawie próbki moczu, które mierzy ekspresję dwóch genów silnie powiązanych z rakiem prostaty. W połączeniu z innymi czynnikami ryzyka, określanymi przez lekarza urologa w trakcie konsultacji oraz badania USG (PSA sprzed ostatnich 6 miesięcy, rozmiar prostaty, wiek pacjenta), SelectMDx pozwala przewidzieć szansę wykrycia nowotworu w przypadku wykonania biopsji. Cena badania obejmuje:

  • Konsultację/wywiad lekarza urologa
  • Badanie DRE
  • Pobranie oraz analizę genetyczną próbki moczu

Ponadto dzięki badaniu możliwe jest również wykrycie istotnego klinicznie raka stercza, który wymaga leczenia zabiegowego w początkowym stadium, gdy leczenie przynosi najlepsze efekty.

 

Zobacz ciekawy materiał z laboratorium MDxHealth gdzie powstało badanie!

Jaki jest cel płynnej biopsji prostaty?

Wynik płynnej biopsji prostaty w przystępny sposób prezentuje procentowe ryzyko wykrycia raka prostaty w przypadku wykonania u Pacjenta biopsji gruczołu krokowego. Przedstawia również odrębnie ryzyko wykrycia łagodnego oraz agresywnego raka stercza.

plynna-biopsja-prostaty

Na podstawie wyniku testu pacjent wraz z urologiem prowadzącym mogą wspólnie podjąć decyzję odnośnie dalszego postępowania klinicznego (np. badanie prostaty rezonansem magnetycznym lub biopsja prostaty).

Pobierz przykładowy raport z badania SelectMDx Liquid Biopsy

Dla kogo przeznaczona jest płynna biopsja prostaty?

SelectMDx przeznaczona jest dla mężczyzn z podwyższonym stężeniem PSA zainteresowanych profilaktyką raka prostaty. Badanie pozwala określić ryzyko wykrycia istotnego klinicznie raka stercza w biopsji gruczołu krokowego. Pozwala to zadecydować o zasadności wykonania tej procedury.

Prosimy o kontakt z Urologami HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty przez bezpłatną konsultację online, aby dowiedzieć się czy Twoja historia medyczna pozwala na przeprowadzenie badania.

Jak mogę umówić się na płynną biopsję prostaty?

W celu umówienia się na badanie, prosimy o kontakt z Działem Koordynacji Pacjenta. +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

Zobacz także

Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej