fbpx

dr Agnieszka Chomicz

Dr Agnieszka Chomicz jest specjalistką urologii, andrologii klinicznej, ultrasonografistką wyspecjalizowaną w zakresie USG urologicznego, autorem doniesień i publikacji naukowych oraz redaktorem w oficjalnym dwumiesięczniku Polskiego Towarzystwa Urologicznego- „Przeglądzie Urologicznym”, w którym prowadzi działy „Urologia kliniczna”i „Andrologia kliniczna”. Uzyskała prestiżowy międzynarodowy tytuł FEBU (Fellow of the European Board of Urology) a także nadany przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne Certyfikat "USG w urologii".

Specjalizację urologiczną odbywała w Niemczech i w Polsce. Część szkolenia specjalizacyjnego odbyła w Kilonii w Universitätsklinikum Schleswig-Holstein, Campus Kiel – pod kierunkiem Prof. Dr. Klaus-Peter Jünemann’a. Specjalizację ukończyła w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie pod kierunkiem obecnego Konsultanta Krajowego w dziedzinie urologii i Ordynatora Oddziału Urologii MSSW- dr hab. n. med. Artura A. Antoniewicza. W 2018 roku zdała egzamin specjalizacyjny w urologii uzyskując tytuł the Fellow of the European Board of Urology (FEBU).

Szczególne zainteresowania urologiczne Pani Dr Agnieszki Chomicz to wciąż ewolujące techniki fuzyjne w nowoczesnej diagnostykce raka stercza, chirurgia prącia, urologia estetyczna, andrologia, ultrasonografia urologiczna i uroradiologia. Początek zainteresowania nowoczesną diagnostyką raka stercza miał miejsce w czasie jej szkolenia w UKSH w Niemczech, gdzie były przeprowadzane biopsje prostaty pod kontrolą elastografii i histoscaningu.

Celem stałego pogłębiania wiedzy i umiejętności Pani Dr Agnieszka Chomicz odbyła liczne szkolenia w Londynie, Barcelonie, Kopenhadze, Florencji, Pradze, Kilonii i nie tylko. Ukończyła wiele zagranicznych kursów z zakresu biopsji fuzyjnej prostaty i multiparametrycznego rezonansu magnetycznego w ramach European School of Urology i European Society of Urogenital Radiology. Jako jedna z pierwszych i nielicznych osób zaczęła wykonywać w naszym kraju na większą skalę nowoczesne biopsje fuzyjne prostaty kierowane fuzją obrazów TRUS i mpMRI- było to możliwe dzięki Ordynatorowii Oddziału Urologii MSSW w Warszawie, dr hab. n. med. Arturowi A. Antoniewiczowi, który umożliwił wprowadzenie nowej technologii i kształcenie swojego zespołu lekarskiego w tej dziedzinie. Praca nad biopsjami fuzyjnymi w MSSW w Warszawie została zwieńczona ukazaniem się bogato ilustrowanego artykuł w Przeglądzie Urologiczny a także publikacją filmu podczas Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Urologicznego w 2016 roku.

Kolejnym zwiazanym z powyższym obszarem zainteresowań dr Agnieszki Chomicz jest diagnostyczna i zabiegowa ultrasnografia urologiczna. Pani doktor wykonuje >2000 badań usg rocznie, w tym usg prącia, sonouretrografia (usg cewki moczowej męskiej), TRUS, usg układu moczowego, moszny. Ze względu na to, iż swoje pierwsze lata doświadczenia zawodowego zbierała w Klinice Chirurgii Dziecięcej i Chirurgii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, Pani doktor zajmuje się również urologią i chirurgią dzieci oraz wykonuje usg u dzieci w każdym wieku- od 1 dnia życia do pełnoletności. Badania obrazowe pełnią również kluczową rolę w identyfikacji potencjalnie korygowalnych przyczyn niepłodności męskiej- Pani doktor wykorzystuje je tym samym również w swojej praktyce andrologicznej.

Pani dr Agnieszka Chomicz jest członkiem Towarzystw Naukowych:

  • Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU)
  • Europejska Federacja Towarzystw Ultrasonografii w Medycynie i Biologii (EFSUMB)
  • Polskie Towarzystwo Urologiczne (PTU)
  • Polskie Towarzystwo Andrologiczne (PTA)
  • Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne (PTU)

Posługuje się językiem polskim, angielskim i niemieckim.

Pani doktor angażuje się chętnie w akcje prozdrowotne tj. Movember. Opiekowała się także zdrowiem uczestników programu BigBrother.

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej