fbpx

Dr Marek Zawadzki

Dr Marek Zawadzki, specjalista-urolog, członek Zespołu Medycznego HIFU CLINIC.

Od 2012 roku posiada certyfikat FEBU, potwierdzający, że jest członkiem Europejskiej Rady Urologii (Fellow of the Europeran Board of Urology). Do sfery jego zainteresowań urologicznych należą: endourologia kamicza, w tym zabiegi RIRS (małoinwazyjne zabiegi leczenia kamicy nerkowej, wykorzystujące najnowocześniejsze techniki urologiczne), bipolarna vaporyzacja i enukleacja prostaty, zabiegi HoLEP (polegające na laserowym usuwaniu tkanki w leczeniu przerostu prostaty) oraz diagnostyka i leczenie chorób uroonkologicznych.

Urolog Marek Zawadzki jest jedną z osób z największym w Polsce doświadczeniem w wykonywaniu zabiegów RIRS (wykonuje ich około 400 rocznie) oraz w przeprowadzaniu zabiegów metodą HoLEP (których wykonuje niemal 300 rocznie). To także jeden z pierwszych lekarzy w Europie, wykonujących robotyczne operacje kamicy nerkowej.
Urolog Marek Zawadzki specjalizację odbywał w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, a doświadczenie w prestiżowych ośrodkach endourologicznych w Polsce i za granicą. Ma na swoim koncie staże naukowe w szwedzkim Orebro, w Paryżu, Hamburgu, Barcelonie, Patras czy Lipsku. Włada swobodnie nie tylko językiem angielskim, ale też norweskim i szwedzkim.

Obecnie urolog Marek Zawadzki jest konsultantem urologicznym i poza operacjami w HIFU CLINIC przeprowadza zabiegi w szpitalach MSS Radom Jozefów, PCM Grójec, EMC Piaseczno, ECZ Otwock i LUX-Med Warszawa. Swoją wiedzę przekazuje także innym lekarzom i studentom medycyny podczas szkoleń z zakresu z giętkiej uretroskopii i zabiegów RIRS. Co roku prowadzi wykłady na kongresie Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz kursy firm Olympus i Cook Medical. W latach 2006-2012 wykładał w Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Jest koordynatorem Oddziału Urologii Szpitala św. Anny w Piasecznie, gdzie został współzałożycielem pierwszego w Polsce Centrum Leczenia Kamicy Nerkowej.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej