fbpx

Dr n. med. Stefan Thüroff

Dr n. med. Stefan Thüroff jest specjalistą urologii i ekspertem w dziedzinie małoinwazyjnego leczenia raka prostaty. Od ponad 25 lat związany z Kliniką Urologii Szpitala w Monachium, gdzie od 2001 roku pełni funkcję wiceszefa Kliniki. Kierował również oddziałami i pracowniami ESWL i HIFU. Dr Thüroff jest jednym z pierwszych lekarzy wykonujących zabiegi przy użyciu HIFU, wybitnym znawcą tej metody oraz jej propagatorem na skalę światową.

Studiował na wydziałach lekarskich uniwersytetów w Pizie we Włoszech, oraz w Niemczech - w Aachen i Heidelbergu, gdzie w 1983 roku uzyskał dyplom lekarza. Po ukończeniu studiów rozpoczął, jako lekarz wojskowy, służbę w siłach powietrznych NATO. W 1986 roku otrzymał tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii ogólnej, a w 1990 w dziedzinie urologii. W 1985 roku rozprawą doktorską z wyróżnieniem uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

Dr Thüroff jest zdobywcą wielu grantów naukowych i laureatem licznych nagród. W 2000 roku otrzymał pierwszą Nagrodę Rozwoju Bawarskich Szpitali właśnie za pracę nad rozwojem i wdrażaniem technologii HIFU w niemieckich szpitalach. Dr Stefan Thüroff prowadzi wiele szkoleń i międzynarodowych kursów z zakresu litotrypsji (usuwanie kamieni nerkowych) i tematyki HIFU, a od 2006 roku jest wykładowcą w Europejskiej Szkole Urologii. Jest członkiem wielu towarzystw niemieckich i międzynarodowych oraz aktywnie uczestniczy w zjazdach i kongresach naukowych. Dr Thüroff to autor licznych publikacji w literaturze krajowej i międzynarodowej oraz wielu doniesień zjazdowych, a także filmów instruktażowych.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej