Dr Piotr Dzigowski

Dr Piotr Dzigowski jest specjalistą w dziedzinie urologii z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończył studia medyczne w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dr Dzigowski posiada międzynarodowy tytuł FEBU (Fellow of the European Board of Urology ). Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Klinice Urologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2006-2015), Klinice Urologii i Urologii Onkologicznej Centralnego Szpitala Klinicznego MWSiA (2015-2016). W latach 200-2003 był Rezydentem Katedry i Kliniki Urologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dr Piotr Dzigowski był związany także z Katedrą i Kliniką Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej WUM oraz z SPZOZ w Proszowicach, gdzie pracował w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Chirurgii Dzieci.

Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Andrologicznego.

Dr Piotr Dzigowski posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w urologii ogólnej, onkologicznej i czynnościowej, jego pasją jest urologia operacyjna, klasyczna i endoskopowa. Doktor specjalizuje się w kompleksowym, operacyjnym leczeniem kamicy moczowej, nowotworów układu moczowego oraz w zabiegach z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej układu moczowego, jak również narządów płciowych. Ponadto dr Dzigowski zajmuje się andrologią, leczeniem niepłodności męskiej, ze szczególnym uwzględnieniem operacyjnych metod leczenia azoospermii.

Od czerwca 2014 roku dr Dzigowski jest konsultantem urologicznym Szpitala Medicover, gdzie prowadzi m.in. kwalifikacje do leczenia operacyjnego w ramach, a także wykonuje zabiegi w ramach hospitalizacji jednodniowych i długoterminowych.

Doktor w swojej pracy najbardziej ceni sobie kontakt z pacjentem, szybką, rzeczową diagnostykę i konkretne, radykalne działanie terapeutyczne. Prywatnie dr Dzigowski pasjonuje się rajdami samochodowymi, muzyką rockową i wszystkim, co związane z motocyklami.