fbpx

mgr Monika Staruch

Mgr Monika Staruch jest seksuologiem i psychologiem. W HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty prowadzi konsultacje seksuologiczne w języku polskim i angielskim.

Mgr Staruch ukończyła w 2010. roku studia podyplomowe o kierunku: seksuologia kliniczna na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego odbywała staż kliniczny. Mgr Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat: na temat: "Seksualność i regulacja emocjonalna u kobiet leczonych z powodu niepłodności oraz ich zmiany w czasie leczenia metodami pozaustrojowego zapłodnienia", pod kierownictwem Jego Magnificencji, Rektora WUM prof. dr hab. Mirosława Wielgosia.

Mgr Monika Staruch jest jedynym psychologiem seksuologiem w Polsce, który uzyskał certyfikat Psycho-Seksuologa EFS-ESSM.

Seksuolog psycholog mgr Monika Staruch pracuje również w I Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka oraz w II Klinice Psychiatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień mgr Staruch współpracuje również z Centrum Ginekologii, Endokrynologii i Medycyny Rozrodu Artemida w Białymstoku oraz z Warszawskim Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. Monika Staruch prowadzi również zajęcia z seksuologii dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Mgr Monika Staruch  interesuje się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami seksualnymi, psychologią prokreacji, a także mężczyzn i kobiet.

Leczenie nowotworowe, zabiegi chirurgiczne szczególnie w przypadku leczenia raka prostaty, takie jak np. radykalna prostatektomia, mają duży związek z funkcjonowaniem w sferze seksualnej, dlatego wsparcie seksuologiczne jest w trakcie leczenia bardzo istotne.