fbpx

Prof. Markus Hohenfellner

Markus Hohenfellner jest Profesorem Urologii oraz Dyrektorem Departamentu Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu, a także członkiem niemieckiej Narodowej Rady ds. Walki z Chorobami Nowotworowymi - National Center for Tumor Disease (NCT) - jednej z najważniejszych organizacji tego typu w Europie.

Profesor Markus Hohenfellner w swojej praktyce urologicznej oraz pracy naukowej skupia się na onkologii urologicznej, chirurgii nowotworów, operacjach rekonstrukcyjnych w obrębie dolnej części układu moczowego oraz minimalnie inwazyjnej urologii, w tym także w zabiegach z wykorzystaniem robotów medycznych. Departament Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu zajmuje się pełnym spektrum zagadnień występujących w nowoczesnej urologii, w tym: profilaktyką, wczesnym wykrywaniem urologicznych chorób onkologicznych, ultraradykalną chirurgią nowotworów minimalnie inwazyjną i robotyczną (DaVinci), leczeniem dysfunkcji dolnego odcinka układu moczowego, urologią pediatryczną i kamicą moczową oraz andrologią. W kontekście medycyny stosowanej, Departament Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu odpowiedzialny jest za znaczące osiągnięcia w dziedzinie uroonkologii molekularnej.

Markus Hohenfellner ukończył studia medyczne w Leopold - Franzens University w Insbruku w Austrii, studiował również na Uniwersytecie Londyńskim i Oxfordzkim. Profesor Hohenfellner swoje ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał m. in.: na Uniwersytecie w Monachium w Oddziale Chirurgii, w Oddziale Urologii i Urologii Dziecięcej Szpitala University of Witten/Herdecke, w Oddziale Urologii Szpitala Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz w Departamencie Urologii i Nefrologii University of Mansoura w Egipcie.

Profesor Hohenfellner jest członkiem wielu krajowych oraz międzynarodowych stowarzyszeń urologicznych, m.in. International Society of Nephrology (ISN), European Association of Urology (EAU), American Urological Association (AUA), European Intra-Renal Surgery Society. Jest też autorem i współautorem licznych publikacji naukowych. Jest laureatem licznych nagród przyznawanych zarówno przez krajowe, jak i międzynarodowe towarzystwa urologiczne, w tym m.in.: European Thesis Award - nagrody przyznawanej za najlepszą pracę habilitacyjną przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne, Maximilian Nitze Prize – najwyższego wyróżnienia przyznawanego przez Niemieckie Towarzysto Urologiczne.

Jest także pomysłodawcą i organizatorem międzynarodowej konferencji urologicznej “Semi-Live”, która zrzesza najbardziej cenionych specjalistów z całego świata. „Semi -Live” to innowacyjny format przekazywania wiedzy z zakresu nauk chirurgicznych.

Profesor Markus Hohenfellner jest aktywnym wolontariuszem w wielu towarzystwach medycznych m.in: German Continence Society oraz German Cancer Aid Foundation. Jest przewodniczącym European Foundation for Urology (EFU), która wspiera badania nad nowotworami oraz procesy szkoleniowe dla lekarzy w krajach rozwijających się.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej