mgr Monika Staruch

Mgr Monika Staruch jest seksuologiem psychologiem w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty. Przeprowadza konsultacje seksuologiczne w naszym ośrodku. W szczególnym kręgu zainteresowań Moniki Staruch jest ocena psychologicznego stanu zdrowia mężczyzny oraz kwalifikacja pacjentów cierpiących z powodu zaburzeń erekcji  do leczenia metodą RENOVA lub do psychoterapii.

Mgr Staruch ukończyła w 2010. roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym studia podyplomowe o kierunku: seksuologia kliniczna. W Zakładzie Seksuologii, Psychiatrii i Psychoterapii SPSK im. Prof. W. Orłowskiego odbywała ona staż kliniczny. Mgr Monika Staruch jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej na temat dysfunkcji seksualnych u kobiet leczonych z powodu niepłodności. Należy ona do Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Mgr Monika Staruch jest jedynym psychologiem seksuologiem w Polsce, który uzyskał certyfikat Psycho-Seksuologa EFS-ESSM.

Seksuolog psycholog mgr Monika Staruch pracuje również w I Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na co dzień mgr Staruch współpracuje również z Centrum Ginekologii, Endokrynologii i Medycyny Rozrodu Artemida w Białymstoku oraz z Warszawskim Ośrodkiem Diagnostyki i Leczenia Niepłodności. Monika Staruch prowadzi również zajęcia z seksuologii dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Mgr Monika Staruch w szczególności interesuje się zagadnieniami związanymi z zaburzeniami preferencji seksualnych, psychologicznymi przyczynami dysfunkcji seksualnych kobiet i mężczyzn oraz psychologią prokreacji.