fbpx

Robotyczna resekcja guza nerki

Jeśli stwierdzono u Ciebie guza nerki ograniczonego do narządu (stadium T1 lub T2) i chciałbyś/chciałabyś poddać się mało inwazyjnej metodzie leczenia, po której szybko wrócisz do domu, HIFU Clinic proponuje robotyczną nefrektomię lub organooszczędzającą resekcję guza nerki w asyście robota da Vinci.

Co to jest nefrektomia lub organooszczędzająca resekcja guza nerki (tumorektomia) w asyście robota da Vinci?

Robotyczna nefrektomia to metoda leczenia guzów nerki ograniczonych do narządu i przekraczających swoim rozmiarem 4cm średnicy lub umiejscowionych w miedniczce nerkowej, polegająca na usunięciu całego narządu poprzez kilka niewielkich otworów w skórze brzucha i wprowadzeniu przez nie kamery oraz narzędzi robota da Vinci. Nerka jest następnie usuwana po rozkawałkowaniu jej na mniejsze fragmenty w worku umieszczonym w jamie brzusznej lub poprzez tak zwaną minilaparotomię, czyli niewielkie nacięcie powłok jamy brzusznej w celu wydobycia chorego narządu w całości. W zależności od rozmiaru i lokalizacji guza, nowotwory o średnicy mniejszej niż 4cm, mogą wymagać jedynie częściowej resekcji nerki, z oszczędzeniem pozostałej części narządu, a co za tym idzie, zachowaniem funkcji wydalniczej chorej nerki.

Jaki jest cel robotycznej nefrektomii/ organooszczędzającej resekcji guza nerki (tumorektomii) w asyście robota da Vinci?

Celem robotycznej nefrektomii jest usunięcie narządu z guzem i wyleczenie pacjenta z choroby nowotworowej. Celem organooszczędnej resekcji guza nerki (tumorektomii) w asyście robota da Vinci jest usunięcie guza i wyleczenie chorego z oszczędzeniem miąższu nerki.

Jaki jest przebieg robotycznej nefrektomii/ częściowej resekcji guza nerki (tumorektomii) w asyście robota da Vinci?

Przed operacją Pacjent przechodzi niezbędne konsultacje oraz badania anestezjologiczne. Zabieg trwa zazwyczaj od 2 do 3 godzin i odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu, Pacjent ułożony jest na przeciwległym do chorej nerki boku, tak, aby strona, po której jest guz, była dobrze wyeksponowana. Następnie w powłokach jamy brzusznej zostają wykonane nacięcia, przez które, po podaniu dwutlenku węgla w celu wytworzenia przestrzeni operacyjnej, wprowadzane są narzędzia robota da Vinci. Po operacji do pęcherza moczowego zostaje wprowadzony cewnik, który jest usuwany zazwyczaj dzień po zabiegu. Większość osób po robotycznej nefrektomii lub częściowej resekcji guza nerki w asyście robota da Vinci jest wypisywana do domu w trzeciej dobie po zabiegu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg robotycznej nefrektomii/ częściowej resekcji guza nerki w asyście robota da Vinci?

Robotyczna nefrektomia jest przeznaczona dla Pacjentów z guzem nerki ograniczonym do narządu, przekraczającym 4cm średnicy, umiejscowionym w części nerki uniemożliwiającym oszczędzającą resekcję lub umiejscowionym w miedniczce nerkowej. Częściowa resekcja guza nerki w asyście robota da Vinci (tumorektomia) jest przeznaczona dla Pacjentów z guzem nerki o średnicy mniejszej niż 4cm oraz w niektórych przypadkach przekraczających ten rozmiar, w razie odpowiedniej lokalizacji guza.

Jak mogę umówić się na zabieg?

W celu konsultacji oraz stwierdzenia zasadności wykonania zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

W celu umówienia się na zabieg, prosimy o kontakt z Joanną Sitnik, Dyrektorem Koordynacji Opieki Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

Zobacz także

Laparoskopowa Radykalna Prostatektomia

Celem zabiegowego leczenia LRP jest usunięcie gruczołu stercza oraz szybki powrót Pacjenta do codziennych...

Więcej
Konsultacja kwalifikująca do leczenia raka prostaty

Celem konsultacji jest ostateczne rozstrzygnięcie kwestii konieczności leczenia raka prostaty.

Więcej
Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej