fbpx

Leczenie impotencji – implant prącia

Wszczepienie Implantu PrąciaCierpisz na zaburzenia erekcji? Stosowałeś różne metody leczenia problemów ze wzwodem i wszystkie okazały się nieskuteczne? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Proponujemy Ci zabieg wszczepienia implantu prącia.

W HIFU CLINIC rekomendujemy hydrauliczny implant prącia. Gwarantujemy funkcjonalność narządu niezależnie od tego, jakie mechanizmy fizjologiczne leżały u podłoża zaburzeń erekcji oraz obciążeń chorobowych pacjenta.

Wszczepienie implantu prącia stosujemy u mężczyzn z zaburzeniami erekcji, np. po zaawansowanych interwencjach chirurgicznych, gdy inne metody leczenia problemów ze wzwodem nie przynoszą pożądanego efektu. Do najważniejszych zalet leczenia należy wysoka skuteczność oraz około 15-letnia niezawodność.

Czym jest wszczepienie implantu prącia?

Wszczepienie protezy następuje podczas zabiegu chirurgicznego. Pacjent zwykle zostaje wypisany do domu po 5 dniach od operacji, a po około 6 tygodniach może rozpocząć regularne współżycie seksualne.

Jaki jest cel wszczepienia protezy prącia?

Celem zabiegu jest odzyskanie zdolności mężczyzny do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, np. po zabiegu prostatektomii radykalnej.

Na czym polega wszczepienie implantu prącia?

Wszczepienie implantu prącia przebiega w znieczuleniu ogólnym. Pacjenci przyjeżdżają w przeddzień zabiegu, ze względu na konieczną konsultację anestezjologiczną. Godzina przybycia pacjenta uzależniona jest od planowanej godziny konsultacji. Pacjenci przyjmowani są zazwyczaj w godzinach porannych.

Rodzaje implantów prącia

Wyróżnia się następujące rodzaje implantów prącia:

  • półsztywny pręt – implant zbudowany jest z metalowego rdzenia i tworzywa sztucznego, obojętnego dla organizmu; w przypadku tej protezy penis pozostaje cały czas w półwzwodzie, co może okazać się mało komfortowe,
  • półsztywny implant hydrauliczny - zachowuje naturalną budowę członka w spoczynku oraz w trakcie wzwodu, więc jest bardziej dyskretny,
  • kilkuczęściowy implant hydrauliczny – zapewnia naturalny wygląd członka; składa się ze zbiorniczka umieszczonego w podbrzuszu, pompki implantowanej do worka mosznowego oraz pary cylindrów wszczepianych do ciał jamistych prącia. Naciskanie pompki powoduje wzwód, który może trwać dowolnie długo, dopóki nie nastąpi zwolnienie mechanizmu pompki.

Konsekwencje wszczepienia implantu prącia

Wszczepienie implantu nie ma wpływu na osiągnięcie przez mężczyznę orgazmu ani wytrysku. Około 90-95% wczepionych protez pozwala osiągnąć satysfakcjonującą erekcję. Niestety, ta metoda leczenia nie jest wolna od ryzyka powikłań. Zdarza się, że implant musi zostać usunięty z ciała z powodu rozwijającego się zakażenia lub nieprawidłowego działania urządzenia.

Działanie Implantu Prącia

Implant prącia został specjalnie zaprojektowany do leczenia zaburzeń erekcji. Implant jest systemem hydraulicznym, składającym się z 3 połączonych elementów wszczepianych do ciała mężczyzny. Naśladuje naturalny proces osiągania erekcji poprzez napełnienie dwóch ciał jamistych z zachowaniem wrażliwości żołędzi oraz możliwości osiągnięcia orgazmu.

Napełnienie cylindrów Implantu Prącia umieszczonych w ciałach jamistych odbywa się przez uciśniecie pompki zlokalizowanej w mosznie do momentu aż zostanie osiągnięta pożądana erekcja. Uruchomienie pompki doprowadza do przemieszczenia soli fizjologicznej ze zbiornika ukrytego wewnątrz ciała do dwóch wspomnianych zbiorników umieszczonych w ciałach jamistych prącia. Zwiotczenie prącia uzyskujemy po zwolnieniu zastawki w mechanizmie pompki umieszczonej w mosznie.

Zazwyczaj Implant Prącia jest gotowy do użycia, w 8 tygodni po zabiegu wszczepienia.

Zalety wszczepienia Implantu Prącia

Do najważniejszych zalet wszczepienia implantu prącia należą:

  • Całkowita dyskrecja. Podczas stosunku zachowany jest naturalny wygląd penisa, zatem partnerka może nawet nie zdawać sobie sprawy z obecności implantu,
  • Większa średnica penisa w spoczynku oraz we wzwodzie. Według badań kobiety przywiązują większą uwagę do obwodu/grubości niż do długości penisa*,
  • Zwiększona odporność napompowanych cylindrów na ściskanie lub skręcanie zapewniająca optymalne wsparcie w trakcie stosunku płciowego,
  • Komfort codziennego funkcjonowania pacjenta. Implanty są komfortowe, miękkie i ciche gdy są opróżnione. Puste implanty nie wydają dźwięków takich jak plastik.

Hydrauliczny implant rekomendowany przez specjalistów HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty, zapewnia funkcjonalność prącia niezależnie od mechanizmów fizjologicznych leżących u podłoża zaburzeń erekcji oraz obciążeń chorobowych pacjenta.

 

* Badanie opublikowane w magazynie „Psychology today”, przeprowadzone na grupie 1.500 pacjentów

Dla kogo jest przeznaczony zabieg wszczepienia implantu prącia?

Implanty prącia stosuje się u mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Ten sposób leczenia jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, gdy inne metody: psychologiczne, farmakologiczne, terapia falami uderzeniowymi LSWT czy iniekcje do ciał jamistych prącia nie dały pożądanych efektów.

 

Jak mogę umówić się na zabieg?

Więcej informacji nt. leczenia urologicznego znajdziesz na stronie www.szpitalse.pl


Zobacz także

Konsultacja seksuologiczna

Rozpoznanie choroby nowotworowej mobilizuje do podjęcia działań mających na celu wyleczenie.

Więcej
Konsultacja kwalifikująca do implantacji protezy prącia

Przed przeprowadzeniem operacji implantacji protezy prącia, definitywnej metody leczenia zaburzeń erekcji...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej