fbpx

Usunięcie zwężenia cewki moczowej (uretrotomia)

Zwężenie cewki moczowej może być związane z objawami występującymi podczas oddawania moczu- trudnościami w rozpoczęciu mikcji, słabym przepływem moczu, uczuciem niepełnej mikcji, a nawet zatrzymaniem moczu lub nawracającymi infekcjami dróg moczowych. Najczęściej związane jest z procesami zapalnymi, urazami lub powstaje w wyniku zabiegów przeprowadzanych na drogach moczowych.  Jeśli stwierdzono u Ciebie zaburzenie w oddawaniu moczu związane ze zwężeniem cewki moczowej, mamy do zaproponowania mało inwazyjną metodę leczenia tej dolegliwości, polegającą na endoksopowym poszerzeniu światła cewki moczowej.

Co to jest uretrotomia optyczna wewnętrzna?

Uretrotomia optyczna wewnętrzna to metoda leczenia zwężenia cewki moczowej, polegająca na nacięciu zwężonego odcinka skalpelem endoskopowym lub laserem, a co za tym idzie, poszerzeniu światła cewki moczowej w celu ułatwienia odpływu moczu z pęcherza moczowego. Zabieg jest wykonywany endoskopowo pod kontrolą wzroku, poprzez wprowadzenie do cewki moczowej narzędzia zakończonego kamerą endoskopową.

Jaki jest cel uretrotomii optycznej wewnętrznej?

Celem uretrotomii optycznej wewnętrznej jest ułatwienie odpływu moczu z pęcherza moczowego i zlikwidowanie związanych z przeszkodą objawów, czyli usprawnienie oddawania moczu, zmniejszenie zalegania moczu w pęcherzu moczowym, zapobieżenie zatrzymaniu moczu oraz infekcjom dróg moczowych.

Jaki jest przebieg uretrotomii optycznej wewnętrznej?

Przed operacją Pacjent przechodni konsultacje oraz niezbędne badania anestezjologiczne. Zabieg trwa zazwyczaj ok 15-30 minut i odbywa się w krótkim znieczuleniu dożylnym lub podpajęczynówkowym. Po rozcięciu zwężonego odcinka cewki moczowej zostaje do pęcherza wprowadzony cewnik, który pozostaje w pęcherzu przez kilka dni po zabiegu, aby zapobiec nawrotowemu zwężeniu rozciętego odcinka cewki. Większość pacjentów, u których wykonywana jest uretrotomia optyczna wewnętrzna, jest wypisywana do domu kilka godzin po zabiegu lub dzień później.

Dla kogo przeznaczona jest uretrotomia optyczna wewnętrzna?

Uretrotomia optyczna wewnętrzna jest przeznaczona dla Pacjentów z potwierdzonym, objawowym zwężeniem cewki moczowej.

Jak mogę umówić się na zabieg?

Więcej informacji nt. leczenia urologicznego znajdziesz na stronie www.szpitalse.pl


Zobacz także

Laparoskopowa Radykalna Prostatektomia

Celem zabiegowego leczenia LRP jest usunięcie gruczołu stercza oraz szybki powrót Pacjenta do codziennych...

Więcej
Konsultacja kwalifikująca do leczenia raka prostaty

Celem konsultacji jest ostateczne rozstrzygnięcie kwestii konieczności leczenia raka prostaty.

Więcej
Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej