fbpx

Plastyka napletka (leczenie stulejki)

Stulejka to zwężenie napletka, które uniemożliwia odwiedzenie skóry za żołądź prącia. Występuje fizjologicznie u dzieci i w trakcie rozwoju napletek stopniowo oddziela się od żołędzi. W niektórych przypadkach, stulejka może utrzymać się do wieku dorosłego- mamy wtedy do czynienia ze stulejką wrodzoną. Stulejka nabyta może powstać w wyniku zapalenia żołędzi lub urazu. W zależności od stopnia zwężenia napletka, stulejka może dawać różne objawy, począwszy od przebiegu bezobjawowego, przez lekkie dolegliwości podczas oddawania moczu, jak nadymanie się napletka podczas mikcji, dyskomfort lub drobne skaleczenia podczas stosunku czy nawracające stany zapalne. W skrajnych przypadkach, nieleczona stulejka może doprowadzić do zatrzymania moczu lub powstania załupka, czyli stanu, w którym odprowadzonego napletka sprowadzonego za żołądź nie da się z powrotem sprowadzić, co powoduje obrzęk i uciśnięcie naczyń chłonnych i krwionośnych, prowadzące nawet do martwicy.

Co to jest plastyka napletka i obrzezanie?

Plastyka napletka to zabieg chirurgiczny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, polegający na poszerzeniu zwężonego pierścienia napletka do średnicy, która pozwala swobodnie sprowadzać napletek za żołądź a następnie zszyciu jego blaszki zewnętrznej i wewnętrznej. W przypadku zbliznowaciałego napletka, czasem konieczne jest wycięcie pogrubiałego pierścienia, a w skrajnych przypadkach obrzezanie, czyli całkowite wycięcie napletka.

Jaki jest przebieg plastyki napletka/ obrzezania?

Przed zabiegiem, chory przechodzi kwalifikację urologa. Zabieg trwa zazwyczaj do godziny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu, Pacjent jest wypisywany do domu tego samego dnia.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg plastyki napletka/ obrzezania?

Plastyka napletka i obrzezanie są zabiegami przeznaczonymi dla wszystkich pacjentów ze stulejką.

Jak mogę umówić się na zabieg?

W celu konsultacji oraz stwierdzenia zasadności wykonania zabiegu, skontaktuj się z nami za pomocą bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

W celu umówienia się na zabieg, prosimy o kontakt z Joanną Sitnik, Dyrektorem Koordynacji Opieki Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

Zobacz także

Laparoskopowa Radykalna Prostatektomia

Celem zabiegowego leczenia LRP jest usunięcie gruczołu stercza oraz szybki powrót Pacjenta do codziennych...

Więcej
Konsultacja kwalifikująca do leczenia raka prostaty

Celem konsultacji jest ostateczne rozstrzygnięcie kwestii konieczności leczenia raka prostaty.

Więcej
Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej