fbpx

Dr Llorens gościł w Szpitalu Medicover – pogłębiamy międzynarodową współpracę.

Dr n. med. Christophe Llorense, urolog oraz twórca szwajcarskiej firmy ZEPHYR Surgical Implants spotkał się z szefem zespołu medycznego HIFU CLINIC – Dr n. med. Markiem Filipkiem oraz Dr Stefanem Czarnieckim.

Spotkanie lekarzy w Polsce stanowi wstęp do dalszego zacieśniania współpracy pomiędzy HIFU CLINIC a ośrodkami w Szwajcarii.

Moc doświadczenia

Tego rodzaju spotkania są zawsze okazją do wymiany doświadczeń. Christophe Llorens, który w swojej karierze przeprowadził około pięciuset implantacji prącia i ponad 1700 implantacji sztucznego zwieracza cewki moczowej, jest żywo zainteresowany rozwojem i stosowaniem tych procedur przez polskich chirurgów-urologów.

Dr Marek Filipek ma nadzieję, że tego rodzaju współpraca przełoży się na jeszcze większą poprawę jakości życia pacjentów, którzy zmagają się z ubocznymi skutkami leczenia onkologicznego. Szczególnie istotna jest tu kwestia powrotu do sprawności seksualnej – mężczyźni, dzięki odbudowanej pewności siebie i akceptacji własnego ciała, znacznie zwiększają swoje szanse na całkowite wyleczenie z nowotworu i ogólną poprawę stanu zdrowia. Tego typu rekonwalescencję umożliwia właśnie omawiana przez obu panów procedura implantacji prącia – jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia zaburzeń erekcji u osób niereagujących na farmakoterapię.

Leczenie przyszłości

Dokonania doktora Christophe'a Llorensa w zakresie urologii podparte są technologią rodem z przyszłości. Reprezentowany przez niego szwajcarski zespół ZEPHYR Surgical Implants to jedna z najbardziej rozwiniętych tego typu placówek w Europie. Jako samodzielna jednostka, ZSI opracowuje, projektuje, wykonuje i wszczepia Pacjentom najnowocześniejsze na świecie implanty zwieraczy cewki moczowej oraz implanty prącia. W ciągu ostatnich lat, dzięki prowadzonym badaniom medycznym i technologicznym, znacznie podnieśli jakość życia wielu tysiącom osób.

Zespół ZEPHYR nie spoczywa jednak na laurach. W chwili obecnej ZSI rozpoczęło badania nad implantami pediatrycznymi, chcąc leczyć również najmłodszych Pacjentów

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej