fbpx

Kolejny specjalista dołącza do HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty.

„Konsultant medyczny polskiego Dr House”

W HIFU CLINIC nieustannie pogłębiamy wiedzę i umiejętności, zapewniając Pacjentom opiekę na najwyższym światowym poziomie. Staramy się też by najzdolniejsi i najbardziej doświadczeni lekarze dołączali do naszego zespołu. A nasze centrum kompleksowo zajmowało się chorymi.

Nowym pracownikiem placówki jest doktor nauk medycznych Łukasz Zapała, specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób urologicznych, zwłaszcza z zastosowaniem technik laparoskopowych. Jego główne zainteresowania to uroonkologia i urologia czynnościowa. Zajmuje się także diagnostyką urodynamiczną u chorych z dolegliwościami dolnych dróg moczowych, jak też diagnostyką oraz leczeniem przewlekłego bólu miednicy, oraz zakażeń urologicznych.

Prestiżowy tytuł FEBU

Dr Zapała ukończył studia medyczne na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, uzyskując najlepszy wynik na II Wydziale Lekarskim. Jest specjalistą urologiem, posiada prestiżowy tytuł FEBU (Fellow of the European Board of Urology). Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi na oddziale urologicznym Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie. Obecnie jest adiunktem w Klinice Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie rozprawy doktorskiej z zakresu nauk podstawowych medycyny w Zakładzie Immunologii, Centrum Biostruktury Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Działalność naukowa i badania kliniczne

Łukasz Zapała jest autorem i współautorem kilkudziesięciu publikacji urologicznych w czasopismach polskich i zagranicznych. Należy do Polskiego (PTU) i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego (EAU). Aktywnie działa w Sekcji Urologii Onkologicznej PTU, Komitecie Naukowym Kongresu PTU oraz EAU Section of Urologists in Office (ESUO). Jest też recenzentem Central European Journal of Urology, Archives of Medical Sciences i American Research Journal of Urology. Od kilku lat uczestniczy w badaniach klinicznych, dotyczących leczenia raka pęcherza moczowego i raka gruczołu krokowego.

Doktor Zapała a „Dr House”

Warto zaznaczyć, że doktor Zapała doskonale zna język angielski, a w swoim dorobku ma między innymi przekład na język polski wytycznych Europejskiego Towarzystwa Urologicznego dotyczących raka gruczołu krokowego. Współpracował też przy polskim wydaniu kultowego serialu „Dr House”. Był głównym konsultantem medycznym przy tłumaczeniu scenariusza.

HIFU CLINIC jest pierwszym w Polsce ośrodkiem kompleksowej diagnostyki i nowoczesnego leczenia nowotworu prostaty. Znakiem rozpoznawczym kliniki stała się małoinwazyjna metoda Robotic HIFU, wybierana i ceniona na całym świecie. W warszawskim Centrum Leczenia Raka Prostaty wykonywane są równolegle zabiegi usunięcia raka prostaty z wykorzystaniem robota da Vinci jak też metodą laparoskopową, zależnie od wskazań oraz indywidualnej kwalifikacji.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej