fbpx

Lekarze HIFU Clinic dzielą się wiedzą i doświadczeniem w Europie”

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy poinformować, iż Doktor Stefan W. Czarniecki z HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty wziął udział w 7 edycji Europejskiego Multidyscyplinarnego Spotkania Chorób Nowotworowych Układu Moczowego-Płciowego (EMUC) oraz w  spotkaniu Europejskiej Sekcji Obrazowania w Urologii (ESUI) w Barcelonie w połowie listopada 2015 roku.

Pierwsze spotkanie EMUC odbyło się w 2007 roku i od tego czasu konferencje skupiały swoją uwagę na współpracy multidyscyplinarnej w onkologii urologicznej, która stała się niezwykle ważna. Godne uwagi są słowa wypowiedziane przez włoską Profesor Cora Sternber, szefową Europejskiego Towarzystwa Medycyny Onkologicznej (ESMO), która na zakończenie 3-dniowej konferencji powiedziała: „ważne jest nie tylko to, że spotykając się tutaj ze sobą poruszamy niezmiernie istotną tematykę, lecz to, że wszyscy uczestnicy dyskusji operują wiedzą w oparciu o te same założenia.

7 Konferencja EMUC oraz 4 Spotkanie ESUI we współpracy z Europejskim Towarzystwem Urologicznym  (EAU) stworzyło platformę profesjonalnych paneli dyskusyjnych ,w której to najwięcej uwagi poświęcono zdrowiu oraz potrzebom pacjenta. Ponadto, głównym celem konferencji była ocena obecnie stosowanych praktyk w rozpoznaniu oraz leczeniu nowotworów układu moczowo-płciowego.

Spotkanie to zgromadziło prawie 1300 uczestników w gronie którym znajdowali się lekarze -  urolodzy, onkolodzy oraz radiolodzy akademiccy z ponad 60 krajów całego świata.

 

 

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej