fbpx

Nowy specjalista od zabiegów metodą HoLEP w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty

Kolejny doświadczony urolog dołączył do zespołu warszawskiej kliniki zajmującej się zwalczaniem chorób urologicznych. Placówka jest pierwszym w Polsce ośrodkiem kompleksowej diagnostyki i nowoczesnego leczenia nowotworu prostaty. Równolegle odbywają się nowoczesne zabiegi HoLEP z wykorzystaniem lasera w leczeniu łagodnego rozrostu stercza. Kolejni nowi fachowcy dbają o to, by chorzy mieli jeszcze większe szanse na innowacyjne oraz skuteczne leczenie.

Prace w HIFU CLINIC rozpoczął między innymi doktor Marek Zawadzki, specjalizujący się w laserowym usuwaniu tkanki w leczeniu łagodnego przerostu prostaty – inaczej gruczolaka prostaty.

Zabiegi metodą HoLEP

Największe zalety enukleacji HoLEP, czyli nowoczesnej metody operowania prostaty to wysoka skuteczność, małe ryzyko, bezbolesny zabieg i szybka rekonwalescencja.  Najczęściej wykonywana jest u mężczyzn, u których stwierdzono objawowy rozrost gruczołu krokowego, czyli prostaty lub rzadziej – jego nowotwór. Zabiegi są także wykonywane u tych u których już doszło do zatrzymania moczu. Celem tej procedury jest zmniejszenie objętości gruczołu. Usunięta tkanka jest odesłana do laboratorium, do badań histopatologicznych, a w przypadku wykrycia nowotworu w jej obrębie, wdrażana jest dalsza terapia. Takich zabiegów doktor Marek Zawadzki przeprowadza około 300 rocznie, co oznacza że jest najbardziej doświadczonym operatorem HoLEP w tej części Europy.

Zabiegi RIRS

Doktor Zawadzki to także jeden z najbardziej doświadczonych w Polsce specjalistów od RIRS, czyli małoinwazyjnych zabiegów leczenia kamicy nerkowej, wykorzystujących najnowocześniejsze techniki urologiczne. Wykonuje ich około 400 rocznie. Zajmuje się także bipolarną vaporyzacją i enukleacją prostaty oraz diagnostyką i leczeniem chorób uroonkologicznych. To też jeden z pierwszych lekarzy w Europie, wykonujących robotyczne operacje kamicy nerkowej!

Prestiżowe staże w zagranicznych ośrodkach naukowych

Marek Zawadzki specjalizację zdobywał w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, a doświadczenie w prestiżowych ośrodkach endourologicznych w Polsce i za granicą. Ma na swoim koncie staże naukowe w szwedzkim Orebro, w Paryżu, Hamburgu, Barcelonie, Patras i Lipsku. Od 2012 roku posiada certyfikat FEBU, potwierdzający, że jest członkiem Europejskiej Rady Urologii.

Swoją wiedzą dzieli się także lekarzom i studentom medycyny podczas szkoleń z zakresu z giętkiej ureteroskopii, enukleacji HoLEPi i zabiegów RIRS. Jest też koordynatorem Oddziału Urologii Szpitala świętej Anny w Piasecznie, gdzie został współzałożycielem pierwszego w Polsce Centrum Leczenia Kamicy Nerkowej.

Do zespołu HIFU CLINIC  Centrum Leczenia Raka Prostaty dołączył także doktor nauk medycznych Artur Przewor specjalizujący się w minimalnie inwazyjnym leczeniu chorób nowotworowych układu moczowego, w szczególności w wykorzystaniem technik laparoskopowych. Łącznie placówka współpracuje z prawie 30 świetnych fachowców specjalizujących się w diagnostyce oraz leczeniu raka prostaty i innych chorób urologicznych.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej