fbpx

Sprzęt FOCAL-ONE

Na leczenie raka prostaty metodą HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) decyduje się coraz więcej Europejskich mężczyzn. W Polsce, w ciągu zaledwie dwóch lat od wprowadzenia metody, wykonano już ponad 100 zabiegów HIFU. Trzeba zaznaczyć, że nie tylko w środowisku pacjentów onkologicznych coraz częściej mówi się o tej metodzie – pozytywne wyniki badań klinicznych, napływające z placówek z całego świata sprawiają, że coraz więcej urologów oraz onkologów proponuje swoim pacjentom właśnie tę formę leczenia. 

Rosnąca popularność zabiegów HIFU przyczyniła się również do dynamicznego rozwoju samej technologii używanej w trakcie zabiegu. Pod koniec 2013 roku francuska firma TMS-EDAP – producent urządzenia Ablatherm HIFU wprowadziła na rynek system Focal-One.

focal-one

Nowa generacja sprzętu została stworzona by umożliwić jeszcze dokładniejsze planowanie oraz realizację zabiegu. Terapia przy pomocy Focal-One ukierunkowana jest przede wszystkim na leczenie małych ognisk raka stercza, zgodnie z zamysłem terapii fokalnej (leczenie wyłącznie guza nowotworowego, a nie całego gruczołu krokowego). Możliwe, że w przyszłości to podejście do leczenia raka prostaty, okaże sie realną alternatywą terapeutyczną dla pacjentów. Trzeba jednak zaznaczyć, że rak stercza najczęściej występuję w postaci wieloogniskowej oraz, że kluczowym elementem potrzebnym do kwalifikacji pacjenta do terapii fokalnej jest wielopunktowa biopsja przez-kroczowa wykonywana  pod kontrolą rezonansu magnetycznego – badanie, które bardzo ciężko jest wykonać w Polsce. 

Niestety obecnie nie ma dostępnych badań klinicznych potwierdzających skuteczność terapii z użyciem sprzętu Focal-One (dotychczasowe badania dotyczą wyłącznie leczenia urządzeniem Ablatherm HIFU). Urządzenie Ablatherm HIFU jest jedynym sprzętem, którego skuteczność została potwierdzona przez badania kliniczne na przestrzeni kilkunastu lat. Mając wybór pomiędzy tymi dwoma urządzeniami, wielu uznanych specjalistów na tym etapie rozwoju technologii widzi wyższość sprzętu sprawdzonego długoletnimi badaniami klinicznymi.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej