fbpx

Rezonans magnetyczny całego ciała

Etapem leczenia, od którego zależy jego powodzenie, jest diagnostyka. Bez dobrze rozpoznanego stanu i rodzaju choroby trudno odnieść sukces w jej zwalczaniu. Dlatego w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty dbamy o to, aby wszelkie procedury diagnostyczne były dopięte na ostatni guzik.

Jedną z nich jest rezonans magnetyczny całego ciała (MRI/wbMRI). Badanie to wprowadza rewolucyjne zmiany w diagnostyce, ponieważ jest nieszkodliwe dla Pacjenta oraz pozwala wykryć z podobnym, jak nie lepszym niż inne stosowane metody, skutkiem zmiany przerzutowe u Pacjentów z rakiem prostaty wysokiego ryzyka.

 

Jak przebiega badanie?

 

Rezonans magnetyczny dobrze obrazuje układ mięśniowo-szkieletowy oraz nerwowy, narządy klatki piersiowej, jamy brzusznej, miednicy oraz naczyń krwionośnych. Jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą oceny ogólnego stanu zdrowia, który umożliwia każdemu ocenę swojego zdrowia. Badanie trwa ponad godzinę, co pozwala na dokładną ocenę wielu narządów. W czasie badania wykonuje się do 3000 tysięcy obrazów w różnych sekwencjach oraz projekcjach, które pozwalają na lokalizację zmian oraz ocenę ich charakterystyk. Metoda ta ma zastosowanie we wczesnym przesiewowym wykryciu zmian chorobowych oraz w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Kompleksowe podejście

 

W diagnostyce raka prostaty rezonans magnetyczny całego ciała ma podwójne zastosowanie. Po pierwsze, w poszukiwaniu ognisk przerzutowych w kościach. Ponadto rezonans magnetyczny całego ciała przy podejrzeniu raka prostaty stosuje się w poszukiwaniu powiększonych węzłów chłonnych. Jest to o tyle znaczące, że inne stosowane metody – badania scyntygraficzne, tomografia komputerowa, SPECT/CT lub PET – są wykonywane z użyciem promieniowania jonizującego, które jest szkodliwy dla zdrowia, w przeciwieństwie do badania wbMRI.

 

Badanie nie wymaga przygotowania Pacjenta i jest wykonywane bez środka kontrastującego.

 

W celu mówienia wizyty na wykonanie rezonansu, prosimy o kontakt z koordynatorem Pacjenta HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty pod numer telefonu: +48 512077461 lub email: kontakt@hifu.pl

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej