fbpx

badanie 4k logo

Czy chciałbyś z dużym wyprzedzeniem upewnić się, czy nie jesteś zagrożony rakiem prostaty - drugim najczęstszym nowotworem występującym wśród mężczyzn w Polsce? Czy ktoś w Twojej rodzinie cierpiał z powodu choroby nowotworowej i chcesz wiedzieć czy Ty także jesteś nią zagrożony? Czy Twój lekarz rekomenduje wykonanie pierwszej lub powtórnej biopsji i zastanawiasz się czy to jest to na pewno zasadne? Czy masz rozpoznany nowotwór niskiego ryzyka i poszukujesz narzędzia do ustalenia, czy to jest na pewno najlepsze postępowanie?

HIFU CLINIC, proponuje Ci Badanie 4K.

Umów się na badanie

HIFU CLINIC, jako pionier w nowoczesnej diagnostyce raka stercza, jest jedynym ośrodkiem w Polsce i tej części Europy, które wykonuje to nowoczesne badanie, które często nazywane jest płynną biopsją z krwi. W odróżnieniu od innych dostępnych testów, mających ocenić ryzyko rozwoju raka na podstawie próbki krwi, to jedyne badanie z krwi rekomendowane przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU), Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne (AUA), oraz National Comprehensive Cancer Network (NCCN).

Badanie 4K pozwala na przewidzenie ryzyka przyszłego rozwoju istotnego klinicznie raka stercza z aż 20-letnim wyprzedzeniem i jest świetnym narzędziem do utwierdzenia się w konieczności przeprowadzenia pierwszej lub kolejnej biopsji.

Czym jest badanie 4K?

Badanie 4K jest pierwszym narzędziem stosowanym w profilaktyce tej choroby Pomaga podjąć decyzję o konieczności rozszerzenia diagnostyki, w tym wykonania biopsji także u Pacjentów z pozornie „prawidłowym” stężeniem PSA, które nie jest żadną gwarancją braku zagrożenia chorobą nowotworową. Co więcej, nowotwory u młodszych mężczyzn (ok. 40 roku życia) częściej występują przy prawidłowym stężeniu PSA i cechują się bardziej złośliwym przebiegiem. Badanie 4K jest w stanie także te nowotwory wykryć. Oczywistymi kandydatami do wykonywania tego badania są mężczyźni z genetycznym obciążeniem rodzinnym. Jest to nieinwazyjne badanie z krwi, bazujące na algorytmie z uwzględnieniem czterech kalikrein w jej osoczu.

Badanie 4K pozwala na przewidzenie rozwoju istotnego klinicznie raka stercza z wyprzedzeniem nawet kilkunastoletnim, co pozwala na prowadzenie optymalnej kontroli i wdrożenie wczesnej diagnostyki, mającej na celu wykrycie choroby we wczesnym stadium, gdy wyleczenie jest bardzo wysoce prawdopodobne.

 

Marcin Prokop już ten test wykonał!
Zobacz film o badaniu w Dzień Dobry TVN!

Jaki jest cel badania 4K?

Badanie 4K jest jedynym badaniem krwi, które bardzo dokładnie identyfikuje ryzyko pojawienia się agresywnej odmiany raka prostaty, zanim jeszcze wykonana zostanie, często bolesna i zagrożona powikłaniami, biopsja gruczołu krokowego.

Badanie 4K daje Panom oraz ich lekarzom procentową ocenę ryzyka wystąpienia u nich raka prostaty. Ocena ta, pozwala na ustalenie dalszego postępowania zależnie od wyniku badania i podjęcie decyzji o słuszności wykonania ewentualnej biopsji stercza.

 

Pobierz przykładowy raport z badania 4Kscore Test

Dla kogo przeznaczone jest Badanie 4K?

Kandydatem do przeprowadzenia Badania 4K jest każdy mężczyzna, u którego dotychczas nie został zdiagnozowany rak prostaty*, ponieważ bardzo prawdopodobne jest że w trakcie jego życia ta choroba go spotka. Ponadto mężczyźni, u których rozważa się wykonanie pierwszej lub powtórnej biopsji, są również doskonałymi kandydatami do wykonania badania 4K, w celu podjęcia decyzji o konieczności biopsji.

Zachęcamy do kontaktu z Urologami HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty poprzez bezpłatną konsultację online, aby dowiedzieć się czy Twoja historia medyczna uzasadnia przeprowadzenie Badania 4K. Badanie jest też wysoce zalecane w celach profilaktycznych.

Przeciwwskazaniem do wykonania Badania 4K jest zażywanie przez okres 6 miesięcy przed badaniem leków zawierających finasteryd lub dutasteryd. Kliknij poniżej, aby zobaczyć listę nazw handlowych leków dostępnych w polsce zawierających finasteryd. Leki te należy odstawić na okres 6 miesięcy przed wykonaniem badania, co nie stanowi problemu dla ich skuteczności, ponieważ efekty ich leczenia utrzymują się przez ten okres a nawet dłużej.

 

Lista leków przeciwskazanych w badaniu 4K.

*Badanie 4K nie zostało stworzone pod kątem oceny przewidywanego przebiegu już rozpoznanego raka stercza. Jednakże, ze względu na jego charakterystyki warunkowo może być wykonane u pacjentów z rozpoznanym rakiem stercza w celu identyfikacji tych z nich, którzy są kandydatami do bardziej agresywnej terapii oraz u których istnieje podejrzenie o niedoszacowaniu złośliwości nowotworu, co może skutkować lepszym doborem terapii oraz zwiększeniem szansy na wyleczenie. Wykonanie badania należy odroczyć 6 miesięcy od daty wykonania biopsji, lub jakiekolwiek innego zabiegu w obrębie prostaty. Tym bardziej można rozważyć jego wykonanie jeszcze przed biopsją stercza.

Jak mogę umówić się na badanie?

W celu umówienia się na badanie, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta: +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

Zobacz także

Płynna biopsja prostaty – SelectMDx™

Płynna biopsja prostaty SelectMDx Liquid Biopsy ocenia ryzyko wykrycia w biopsji raka prostaty...

Więcej
Rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.1)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej