Badanie molekularne 4Kscore®Test

Czy chciałbyś z dużym wyprzedzeniem upewnić się, czy nie jesteś zagrożony rakiem prostaty - drugim najczęstszym nowotworem występującym wśród mężczyzn w Polsce? Czy ktoś w Twojej rodzinie cierpiał z powodu choroby nowotworowej i chcesz wiedzieć czy Ty także jesteś nią zagrożony? Czy Twój lekarz rekomenduje wykonanie pierwszej lub powtórnej biopsji i zastanawiasz się czy to jest to na pewno zasadne? Czy masz rozpoznany nowotwór niskiego ryzyka i poszukujesz narzędzia do ustalenia, czy to jest na pewno najlepsze postępowanie?

HIFU CLINIC, proponuje Ci badanie molekularne 4Kscore®Test.

HIFU CLINIC, jako pionier w nowoczesnej diagnostyce raka stercza, jest jedynym ośrodkiem w Polsce i tej części Europy, które wykonuje to nowoczesne badanie, które często nazywane jest płynną biopsją z krwi. W odróżnieniu od innych dostępnych testów, mających ocenić ryzyko rozwoju raka na podstawie próbki krwi, to jedyne badanie z krwi rekomendowane przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne (EAU), Amerykańskie Towarzystwo Urologiczne (AUA), oraz National Comprehensive Cancer Network (NCCN).

Badanie 4Kscore®Test pozwala na przewidzenie ryzyka przyszłego rozwoju istotnego klinicznie raka stercza z wyprzedzeniem nawet kilkunastoletnim i jest świetnym narzędziem do utwierdzenia się w konieczności przeprowadzenia pierwszej lub kolejnej biopsji.

Czym jest badanie molekularne 4Kscore®Test?

4Kscore®Test jest pierwszym narzędziem stosowanym w profilaktyce tej choroby Pomaga podjąć decyzję o konieczności rozszerzenia diagnostyki, w tym wykonania biopsji także u Pacjentów z pozornie „prawidłowym” stężeniem PSA, które nie jest żadną gwarancją braku zagrożenia chorobą nowotworową. Co więcej, nowotwory u młodszych mężczyzn (ok. 40 roku życia) częściej występują przy prawidłowym stężeniu PSA i cechują się bardziej złośliwym przebiegiem. Badanie 4Kscore®Test jest w stanie także te nowotwory wykryć. Oczywistymi kandydatami do wykonywania tego badania są mężczyźni z genetycznym obciążeniem rodzinnym. Jest to nieinwazyjne badanie z krwi, bazujące na algorytmie z uwzględnieniem czterech kalikrein w jej osoczu.

Badanie molekularne 4Kscore®Test pozwala na przewidzenie rozwoju istotnego klinicznie raka stercza z wyprzedzeniem nawet kilkunastoletnim, co pozwala na prowadzenie optymalnej kontroli i wdrożenie wczesnej diagnostyki, mającej na celu wykrycie choroby we wczesnym stadium, gdy wyleczenie jest bardzo wysoce prawdopodobne.

 

Marcin Prokop już ten test wykonał!
Zobacz film o badaniu w Dzień Dobry TVN!

Jaki jest cel badania molekularnego 4Kscore®Test?

Badanie 4Kscore®Test jest jedynym badaniem krwi, które bardzo dokładnie identyfikuje ryzyko pojawienia się agresywnej odmiany raka prostaty, zanim jeszcze wykonana zostanie, często bolesna i zagrożona powikłaniami, biopsja gruczołu krokowego.

4Kscore®Test daje Panom oraz ich lekarzom procentową ocenę ryzyka wystąpienia u nich raka prostaty. Ocena ta, pozwala na ustalenie dalszego postępowania zależnie od wyniku badania i podjęcie decyzji o słuszności wykonania ewentualnej biopsji stercza.

 

Pobierz przykładowy raport z badania 4Kscore Test

Dla kogo przeznaczone jest badanie molekularne 4Kscore®Test?

Kandydatem do przeprowadzenia badania 4Kscore®Test jest każdy mężczyzna, u którego dotychczas nie został zdiagnozowany rak prostaty*, ponieważ bardzo prawdopodobne jest że w trakcie jego życia ta choroba go spotka. Ponadto mężczyźni, u których rozważa się wykonanie pierwszej lub powtórnej biopsji, są również doskonałymi kandydatami do wykonania badania 4Kscore®Test, w celu podjęcia decyzji o konieczności biopsji.

Zachęcamy do kontaktu z Urologami HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty poprzez bezpłatną konsultację online, aby dowiedzieć się czy Twoja historia medyczna uzasadnia przeprowadzenie badania 4Kscore®Test. Badanie jest też wysoce zalecane w celach profilaktycznych.

Przeciwwskazaniem do wykonania 4Kscore®Test jest zażywanie przez okres 6 miesięcy przed badaniem leków zawierających finasteryd lub dutasteryd. Kliknij poniżej, aby zobaczyć listę nazw handlowych leków dostępnych w polsce zawierających finasteryd. Leki te należy odstawić na okres 6 miesięcy przed wykonaniem badania, co nie stanowi problemu dla ich skuteczności, ponieważ efekty ich leczenia utrzymują się przez ten okres a nawet dłużej.

 

Lista leków przeciwskazanych w badaniu 4Kscore Test.

*Badanie 4Kscore®Test nie zostało stworzone pod kątem oceny przewidywanego przebiegu już rozpoznanego raka stercza. Jednakże, ze względu na jego charakterystyki warunkowo może być wykonane u pacjentów z rozpoznanym rakiem stercza w celu identyfikacji tych z nich, którzy są kandydatami do bardziej agresywnej terapii oraz u których istnieje podejrzenie o niedoszacowaniu złośliwości nowotworu, co może skutkować lepszym doborem terapii oraz zwiększeniem szansy na wyleczenie. Wykonanie badania należy odroczyć 6 miesięcy od daty wykonania biopsji, lub jakiekolwiek innego zabiegu w obrębie prostaty. Tym bardziej można rozważyć jego wykonanie jeszcze przed biopsją stercza.

Jak mogę umówić się na badanie?

W celu umówienia się na badanie, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta: Joanna Sitnik 48 512 077 461,  lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?Skontaktuj się z nami >>

Zobacz także

Płynna biopsja prostaty – SelectMDx™ Liquid Biopsy

Płynna biopsja prostaty SelectMDx Liquid Biopsy ocenia ryzyko wykrycia w biopsji raka prostaty...

Więcej
Celowana biopsja pod kontrolą fuzji obrazu TRUS i MRI

W przypadku podwyższonego stężenia wskaźnika PSA lub/oraz nieprawidłowości wykrytych w badaniu...

Więcej
Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty (PI-RADSv2.0)

Wieloparametryczny rezonans magnetyczny prostaty najczęściej wykonywany jest w przypadku...

Więcej