fbpx

HIFU MEDICAL SPA CIECHOCINEK

galeria-04

UNIKALNY PROGRAM REGENERACYJNO – WYPOCZYNKOWY POLECANY PACJENTOM PO PRZEBYTYM ZABIEGU USUNIĘCIA RAKA PROSTATY

(Pobyt tygodniowy, dziesięciodniowy lub dwutygodniowy, zalecany 6 tygodni po przebytym zabiegu)
Program regeneracyjno-wypoczynkowy rekomendowany przez HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty został stworzony z myślą o Pacjentach, którzy pragną jak najszybciej wrócić do zdrowia pod okiem specjalistów po przebytym zabiegu.

Polecani przez nas Specjaliści z Villa Park MED&SPA na podstawie dokumentacja medycznej oraz konsultacji fizjoterapeutycznych i dietetycznych przygotowują indywidualne zalecenia rehabilitacyjne oraz dietetyczne dla każdego naszego Pacjenta. Mają one na celu przyśpieszenie powrotu do pełni zdrowia.

Program regeneracyjno-wypoczynkowy rekomendowany jest wybranym pacjentom w trakcie konsultacji z dr. n. med. Markiem Filipkiem lub z dr. Stefanem W. Czarnieckim przeprowadzanej na 6 tygodni po zakończeniu leczenia.

PROGRAM POBYTU:

 • I KONSULTACJE
 • II DIAGNOSTYKA POSTURALNA
 • III ZABIEGI ORAZ TERAPIA KMI
 • IV ZALECENIA
 • V LEKARZE I TERAPEUCI
 • VI AKOMODACJA
 • VII POSIŁKI
 • VIII STREFA SALTRAIS SPA
 • IX INFORMACJE DODATKOWE
 • X CENA POBYTU
 • XI MEDICAL SPA – OSOBA TOWARZYSZĄCA

Konsultacja z wykwalifikowaną kadrą fizjoterapeutyczną.

Konsultacja dietetyczna i ustalenie diety dopasowanej indywidualnie do pacjenta z przebytym rakiem prostaty.

Nasz zespół  dokonuje szczegółowej diagnostyki i analizy zaburzeń w układzie ruchu, tkankach miękkich czy układzie powięziowym Pacjenta. Na podstawie analizy rekomendowane są celowe działania adekwatne do danych dolegliwości.

Tygodniowy plan rehabilitacyjny obejmuje:

 • Konsultację dietetyczną z indywidualnie dobraną dietą
 • Indywidualną terapię manualna z fizjoterapeutą (3 sesje - 60 minut każda)
 • Indywidualną terapię manualną częściową (1 sesja – 30 minut)
 • Grupowe ćwiczenia ogólnoustrojowe (5 sesji 30 minut każda)
 • Codzienne grupowe poranne zajęcia w basenie solankowym
 • Indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą (10 sesji- 30 minut każda) – sesje relaksacyjne lub zajęcia ruchowe

Dziesięciodniowy plan rehabilitacyjny obejmuje:

 • Konsultację dietetyczną z indywidualnie dobraną dietą
 • Indywidualną terapię manualna z fizjoterapeutą (4 sesje - 60 minut każda)
 • Indywidualną terapię manualną częściową (2 sesje – 30 minut)
 • Grupowe ćwiczenia ogólnoustrojowe (7 sesji 30 minut każda)
 • Codzienne grupowe poranne zajęcia w basenie solankowym
 • Indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą (15 sesji - 30 minut każda) – sesje relaksacyjne lub zajęcia ruchowe

Dwutygodniowy plan rehabilitacyjny obejmuje:

 • Konsultację dietetyczną z indywidualnie dobraną dietą
 • Indywidualną terapię manualna z fizjoterapeutą (6 sesje - 60 minut każda)
 • Indywidualną terapię manualną częściową (4 sesji – 30 minut każda)
 • Grupowe ćwiczenia ogólnoustrojowe (11 sesji - 30 minut każda)
 • Codzienne grupowe poranne zajęcia w basenie solankowym
 • Indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą (22 sesje - 30 minut każda) -sesje relaksacyjne lub zajęcia ruchowe

Zabiegi wykonywane są od poniedziałku do niedzieli.

Wszystkie zabiegi fizjoterapeutyczne prowadzone są w oparciu o założenia indywidualnej terapii manualnej opartej na metodzie Integracji Strukturalnej KMI opracowanej przez Tom’aMyers’a.

Metoda Integracji strukturalnej KMI uwzględnia niezwykle istotne połączeniamięśniowo-powięziowewystępujące w ludzkim ciele, przez co przyczyna problemu i dolegliwościkażdego pacjenta analizowane są w sposób globalny, biorąc pod uwagęrównież wpływ ułożenia oraz jakości poruszania się obszarów ciała położonych z dala od miejsca odczuwanych dolegliwości. Terapia skupiającasię na wyeliminowaniu nie tylko objawów, ale przede wszystkim globalnych przyczyn problemów pacjentów, pozwala na długotrwałe utrzymanie uzyskanych efektów terapeutycznych.

W trakcie fizjoterapii poprzez manipulacje tkanek miękkich dokonujemy poprawy ruchu poszczególnych struktur anatomicznych względem siebie, przez co zmieniamy ułożeniekości, narządów wewnętrznych i innych struktur ludzkiego ciała, po to aby przywrócić im naturalny fizjologiczny ruch i znormalizować ich napięcie.

W skład naszego zespołu terapeutycznego wchodzi grupa wykwalifikowanych fizjoterapeutów oraz terapeutów manualnych, którą kieruje Wojciech Cackowski - jedyny w Polsce i jeden z pięciu nauczycieli metody KMI Tom’aMyers’a w Europie.

Indywidualny instruktaż̇ ćwiczeń́ do wykonywania w domu, w celu utrzymania efektów rehabilitacji. Indywidualne zalecenia dietetyczne do stosowania w domu
 • mgr Agnieszka Augustyniak - dietetyk, Ukończyła studia magisterskie ze specjalizacją dietetyka kliniczna na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy, obecnie doktorantka UMK w Toruniu CM w Bydgoszczy Wydziału Nauk o Zdrowiu. Od początku studiów III stopnia przewodniczy Studenckiemu Kołu Naukowemu Gastroenterologii i Zaburzeń Odżywiania. Ukończyła kurs Diet coaching`u i Psychodietetyki. We wrześniu 2015 roku została oficjalnym członkiem fundacji non-profit Instytut „Zdrowie z Natury”, której celem jest promocja zdrowego stylu życia i profilaktyki zdrowotnej poprzez wskazanie zdrowego odżywiania jako podstawowej zasady utrzymania dobrego stanu zdrowia i zapobiegania chorobom dietozależnym. Autorka licznych artykułów popularno-naukowych zamieszczonych w miesięczniku „Tak dla Zdrowia” oraz na portalu tejże fundacji.  Ponadto propaguje zdrowy styl życia na profilu Fb: Jabłko czy Gruszka?
 • Wojciech Cackowski - Board CertifiedStructuralIntegratorcm BCSI, PT, specjalista ds. medycznych grupy MPM Hotele SPA Certyfikowany Terapeuta KMI (KinesisMyofascial Integration) oraz Certyfikowany nauczyciel AnatomyTrains szkolony przez Toma Myersa. Zrzeszony w International Association of StructuralIntegrators IASI. Wojciech Cackowski jest fizjoterapeutą i terapeutą manualnym pasjonującym się holistycznym podejściem do zdrowia. W swojej pracy wykorzystuje techniki mięśniowo - powięziowe zarówno do pracy na stole terapeutycznym, na macie oraz w wodzie, łącząc je z osteopatycznymi technikami wisceralnymi wg Barrala, których uczył się w Monachium u Christophera Summera i Petera Schwinda. Od siedmiu lat regularnie ćwiczy jogę i stworzył własne podejście do ruchu, które można by określić mianem jogi strukturalnej, w której każda pozycja ciała ma za zadanie uzyskanie zmian w obrębie określonych struktur anatomicznych, uzupełniając działanie manualne i przywracając większą świadomość ciała i ruchu. Obecnie pracuje w grupie hotelowej MPM Hotele SPA, gdzie zajmuje się integracją strukturalną KMI, ruchem i pracą w wodzie oraz rozwojem i nadzorem nad ofertą medyczną tej grupy hoteli SPA. Regularnie prowadzi, organizuje i tłumaczy szkolenia z zakresu integracji strukturalnej w Polsce i za granicą.
 • mgr Michał Pszenniak -magister fizjoterapii, absolwent WSZiA na wydziale fizjoterapii i pedagogiki w Zamościu oraz studiów podyplomowych jako instruktor odnowy biologicznej tej samej uczelni.Posiada długoletnie doświadecznie zawodowe w dziedzinie fizjoterapii, a od 6 lat stanowi część zespołu fizjoterapeutów Instytutu Med&Spa Hotelu Villa Park Med&Spa w Ciechocinku.Specjalizuje się w terapii manualnej opartej na koncepcji Integracji Mięśniowo-Powięziowej (KMI – KinesisMyofascial Integration) w kierunku której ukończył cykl specjalistycznych szkoleń.Ponadto do jego zainteresowań należy funkcjonalna praca z ciałem i techniki relaksacyjne.
 • Artur Kujawski - Masażysta –Terapeuta Manualny Ukończył szkołę Terapii Manualnej w Londynie (London School of Sport and RemedialMassage ) oraz szkołę masażu w Brighton ( Brighton and Hove City College UK ) Jest pasjonatem fizjoterapii oraz wszystkiego co jest związane z aktywnością fizyczną . Były zawodnik oraz sędzia Karate Shotokan . Posiada wieloletnie doświadczenie w masażu terapeutycznym , nie tylko w pracy zawodowej lecz także wolontaryjnej w placówkach szpitalnych , klubach sportowych czy wspomagając międzynarodowe imprezy lekkoatletyczne . Obecnie członek zespołu terapeutów w Hotelu Villa Park.
 • mgr Jakub Szałek - magister fizjoterapii, absolwent uczelni wyższych w Olsztynie oraz w Bydgoszczy. W swojej pracy stawia na terapię tkanek miękkich oraz reedukację zaburzonych wzorców ruchowych, dążąc do zapewnienia długotrwałych efektów prowadzonej terapii. Do jego zainteresowań należy fizjoterapia w sporcie, ortopedia, trening funkcjonalny oraz manualna praca z ciałem.
 • Marek Króliczewski- Certyfikowany Terapeuta Strukturalnie Pracujący z Ciałem (StructuralBodyworker) w modelu Integracji Strukturalnej KMI. Technik fizjoterapii, Instruktor Stretchingu. Ciągle rozwijający wiedzę z zakresu terapii manualnej, poszukujący nowych form ruchu, interesujący się holistycznym podejściem do leczenia . W swojej pracy wykorzystuje powięziową pracę w wodzie. Od maja 2017 roku współtworzy zespół fizjoterapeutów Kliniki Rehabilitacji Strukturalnej Villa Park Med& Spa w Ciechocinku.

Akomodacja w 4* hotelu - komfortowe, klimatyzowane pokoje. Doskonała lokalizacja w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, widok z okien na bujną zieleń, letniogród w cieniu parkowych drzew,  a przede wszystkim unikalna strefa SALTARIS SPA - basen solankowy, kompleks saun, jacuzzi  oraz unikalna w skali kraju wewnętrznej tężni solankowej.W ofercie szeroki wachlarz specjalistycznych kuracji rehabilitacyjnych oraz zabiegów z zakresu Medical SPA.

5 posiłków dziennie – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja, zgodnie ze specjalnie opracowaną dietą. Posiłki oparte na zasadach zdrowej, zbilansowanej diety, wspomagającej proces leczenia.

Posiłki serwowane są w restauracji Preludium na parterze.

Nieograniczony czasowo dostęp do strefy Saltaris SPA: basen solankowy,wewnętrzna tężnia solankowa, jacuzzi, sauna sucha, łaźnia solno-parowa, laconium ze źródłem naturalnej solanki, misa lodowa, natrysk wrażeń, prysznic z wiadrem saunowym, podgrzewane leżanki ceramiczne z widokiem na Park Zdrojowy.

Strefa Saltaris SPA dostępna jest od poniedziałku do soboty w godzinach 8.00-21.00 oraz w niedziele w godzinach 8.00-19.00.

Bezpłatny parking monitorowany, niestrzeżony.

Bezpłatny, bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie całego obiektu. Podczas programu istnieje możliwość́ wykonania dodatkowych zabiegów. Są one dodatkowo płatne według obowiązujących cenników.

Prosimy o zabranie ze sobą dostępnej dokumentacji medycznej oraz wyników badań: zdjęcia RTG bądź CT (tomografia komputerowa), MRI (rezonans magnetyczny) itp.

W hotelu dostępne są usługi pralnicze (usłga dodatkowo płatna). Żelazko i deska do prasowania również̇ znajdują̨ się̨ w każdym z pokoi hotelowych.

Tygodniowy pobyt 1 osoby w pokoju jednoosobowym – skontaktuj się z nami w celu wyceny. Medical SPA 1 tydzień – 7 dni, 6 noclegów, obejmuje:

 • 6 noclegów w pokoju dwuosobowym
 • Pełne wyżywienie, zgodne z indywidualnie dopasowaną dietą
 • Konsultację fizjoterapeutyczną oraz dietetyczną
 • Spersonalizowany program rehabilitacyjny

Dwutygodniowy pobyt Medical SPA dla 1 osoby w pokoju jednoosobowym – skontaktuj się z nami w celu wyceny. Medical SPA 2 tygodnie – 14 dni:

13 noclegów w pokoju jednoosobowym obejmuje wyspecjalizowane zestawy żywieniowe:

 • 13 noclegów w pokoju dwuosobowym
 • Pełne wyżywienie, zgodne z indywidualnie dopasowaną dietą
 • Konsultację fizjoterapeutyczną oraz dietetyczną
 • Spersonalizowany program rehabilitacyjny

Oferta obowiązuje w przypadku osoby towarzyszącej pacjentowi korzystającemu z wyżej wymienionego pakietu. Osoba towarzysząca mieszka w pokoju razem z pacjentem.

Oferta obowiązuje w przypadku osoby towarzyszącej pacjentowi korzystającemu z wyżej wymienionego pakietu. Osoba towarzysząca mieszka w pokoju razem z pacjentem i obejmuje:

 • 6 noclegów w pokoju dwuosobowym
 • śniadania w formie bufetu, zupę w porze lunchu oraz trzydaniową obiadokolację

Cena pobytu od osoby w pokoju dwuosobowym – skontaktuj się z nami w celu wyceny.

Jesteś zainteresowany ofertą? KONTAKT

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej