fbpx

Biopsja z moczu w “Wiadomościach” TVP 1

We wczorajszym (29.09.2016) głównym wydaniu "Wiadomości" w TVP 1 dr n. med. Marek Filipek oraz dr Stefan W. Czarniecki opowiadali o badaniu SelectMDx Liquid Biopsy – jest to biopsja z moczu.

Obejrzyj materiał filmowy w TVP 1

W przypadku podwyższonego wyniku badania PSA, najczęściej wykonywana jest biopsja gruboigłowa prostaty. Niestety jest to zabieg inwazyjny - mogą pojawić się powikłania pozabiegowe, takie jak: krew w spermie, krew w moczu, zatrzymanie moczu, stres, a w skrajnych przypadkach nawet sepsa. W Polsce w ciągu roku średnio wykonuje się ok. 14 tys. biopsji gruboigłowych, z czego tylko ok. 30% potwierdza obecność raka prostaty. Możliwe, że nawet 70% wykonywanych biopsji gruboigłowych można by uniknąć.

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty jest pierwszą w Polsce kliniką oferującą Pacjentom innowacyjne badanie jakim jest płynna biopsja prostaty – SelectMDx Liquid Biopsy. To badanie to de facto biopsja z moczu, która pozwala na ocenę prawdopodobieństwa wykrycia raka prostaty w biopsji gruboigłowej oraz oszacowanie jego agresywności. Jest to procedura bezinwazyjna i bezpieczna dla Pacjenta. Biopsja z moczu to badanie genetyczne, przeznaczone dla osób, u których rozważa się wykonanie pierwszej lub powtórnej biopsji gruboigłowej, natomiast profilaktycznie mogą je wykonać mężczyźni w każdym wieku i na każdym etapie życia.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej