fbpx

HIFU CLINIC rozpoczęło współpracę
z Profesorem Markusem Hohenfellnerem

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty rozpoczęło współpracę ze światowej sławy urologiem Profesorem Markusem Hohenfellnerem.

Markus Hohenfellner jest Profesorem Urologii oraz Dyrektorem Departamentu Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu, a także członkiem niemieckiej Narodowej Rady ds Walki z Chorobami Nowotworowymi - National Center for Tumor Disease (NCT) - jednej z najważniejszych organizacji tego typu w Europie.

Współpraca z Profesorem Hohenfellnerem będzie się w dużej mierze koncentrować wokół minimalnie inwazyjnej chirurgii robotycznej (DaVinci) – członkowie zespołu HIFU CLINIC będą szkolić się pod okiem Markusa Hohenfellnera w Departamencie Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu w Heidelbergu.

Prof. Markus Hohenfellner jest też organizatorem i pomysłodawcą międzynarodowej konferencji urologicznej “Semi-Live”, która łączy specjalistów w dziedzinie urologii z całego świata. „Semi -Live” charakteryzuje się bardzo nowoczesną formułą przekazywania wiedzy z zakresu nauk chirurgicznych. Zespół Medyczny HIFU CLINIC miał przyjemność uczestniczyć w tegorocznej konferencji.

Profesor Markus Hohenfellner jest autorem oraz współautorem wielu publikacji naukowych i laureatem nagród, które są przyznawane przez międzynarodowe towarzystwa urologiczne w tym m.in.: European Thesis Award. Jest również członkiem niemieckich oraz międzynarodowych stowarzyszeń urologicznych, m.in. International Society of Nephrology (ISN), European Association of Urology (EAU), American Urological Association (AUA), European Intra-Renal Surgery Society.

Markus Hohenfellner posiada ponad 30-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał m. in.: w Szpitalu Uniwersytetu w Monachium, Szpitalu Uniwersytetu Kalifornijskiego oraz w University of Mansoura w Egipcie w Departamencie Urologii. Profesor Hohenfellner w swojej pracy skupia wokół onkologii urologicznej, jest pionierem interdyscyplinarnej chirurgii onkologicznej. Oddział Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Heidelbergu, na którego czele stoi Profesor, zajmuje się pełnym spektrum zagadnień występujących w nowoczesnej urologii.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej