fbpx

Zespół HIFU CLINIC i Goście na międzynarodowej konferencji Semi-Live 2017

W dniach 16-18 lutego 2017 r. w niemieckim Heidelbergu odbyła się międzynarodowa konferencja urologiczna Semi-Live 2017. Organizatorem konferencji jest austriacki profesor Markus Hohenfellner, który jest profesorem i przewodniczącym Wydziału Urologii Uniwersyteckiego Szpitala w Heidelbergu. Profesor Hohenfellner jest jednym z najbardziej uznanych i cenionych urologów na świecie, specjalizuje się głównie w dziedzinie urologii onkologicznej. Profesor jest również pionierem interdyscyplinarnej chirurgii onkologicznej.  W swojej pracy skupia się na nowoczesnych, minimalnie inwazyjnych rozwiązaniach leczenia nowotworów, w tym przede wszystkim raka prostaty, wykorzystując między innymi technologię robotów medycznych. Konferencja odbyła się po raz drugi i zgromadziła światowej rangi urologów.

Semi-Live odbywa się we współpracy ze Szpitalem, jednego z najstarszych w Europie, Uniwersytetu w Heidelbergu. Szpital Uniwersytecki posiada 44 oddziały specjalizacyjne i jest jednym z wiodących ośrodków medycznych w Europie. Co roku szpital przyjmuje setki tysięcy pacjentów nie tylko z Europy ale i całego świata, gwarantując najwyższą jakość leczenia. Od lat szpital nieustannie rozwija nowe metody diagnostyczne oraz leczenia, szczególnie z zastosowaniem nauk biodemycznych, co jest ogromna korzyścią dla wszystkich pacjentów oraz innych ośrodków medycznych, dla których Szpital Uniwersytetu w Heidelbergu wyznacza standardy światowej jakości leczenia.

Na takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Zespołu Medycznego HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty, którzy zostali zaproszeni przez profesora Markusa Hohenfellnera.   Do Heidelbergu pojechali: dr n. med. Marek Filipek, dr Stefan W. Czarniecki, oraz dr n. med. Tomasz Borkowski. W konferencji udział wzięli także znani polscy urolodzy: konsultant krajowy w dziedzinie urologii dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz, prof. n. med. Piotr Radziszewski, dr hab. n. med. Jakub Dobruch, dr hab. n. med. Piotr Dobroński.

Podczas tegorocznej Semi-Live 2017 zostały zaprezentowane wykłady, które były komentarzem do sfilmowanych operacji występujących mówców, dotyczących różnych technik operacyjnych, prowadzone były liczne dyskusje z udziałem czołowych światowych.urologów

Kolejna konferencja za dwa lata w Rzymie.

 

 

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej