fbpx

Procedura HIFU w Polsce – nowoczesne leczenie nowotworu stercza

Metoda High Intensity Focused Ultrasound (HIFU), stosowana w leczeniu raka stercza ograniczonego do narządu oraz wznowy nowotworu po leczeniu pierwotnym, dostępna jest dla Polskich Pacjentów od 2011 roku. Od tego czasu z zabiegu HIFU w Polsce skorzystało już ponad 130 pacjentów z rakiem gruczołu krokowego, z czego 120 zabiegów wykonano w HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty.

Co roku coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg HIFU. Wyniki odległe, 15-letnie pokazują wysoki odsetek wyleczeń 83-87%, niski poziom powikłań oraz zachowanie dotychczasowej jakości życia pacjenta. Zabieg HIFU nie naraża Pacjenta na poddanie się długiej i skomplikowanej operacji chirurgicznej oraz przedłużonej rekonwalescencji. Olbrzymią zaletą technologii HIFU jest niskie narażanie pacjenta na efekty uboczne, jak również możliwość powtórzenia zabiegu w przypadku nawrotu choroby. Na uwagę zasługuje możliwość wykonania zabiegu HIFU po uprzednim zabiegu radioterapii, brachyterapii czy prostatektomii. Do zasadniczych zalet procedury należą:

  • HIFU powoduje mniej efektów ubocznych niż metody konwencjonalne
  • HIFU to nie radioterapia – brak jej wszystkich niedogodności związanych z napromieniowywaniem
  • HIFU to metoda małoinwazyjna
  • HIFU nie wymaga długiego pobytu w szpitalu
  • Metoda HIFU może skutkować wydłużeniem oporności pacjenta na nowotwór.

Pierwsze zabiegi z zastosowaniem metody HIFU w Polsce wykonał 4 lata temu zespół HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty pod kierownictwem dr. n. med. Marka Filipka jest on pierwszym certyfikowanym operatorem urządzenia EDAP TMS Ablatherm HIFU w Polsce.

Metoda HIFU znajduje się w wytycznych Europejskiego Stowarzyszenia Urologicznego z 2014r. odnośnie postępowania w leczeniu choroby nowotworowej gruczołu krokowego. Pozytywne wyniki prowadzonych od lat badań klinicznych umacniają stanowisko metody HIFU jako skutecznej formy terapii nowotworu prostaty.

Metoda HIFU w Polsce – HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty to jedyny ośrodek medyczny w Polsce, który oferuje Pacjentom chorym na nowotwór gruczołu krokowego dostęp do: najnowocześniejszych metod diagnostycznych, minimalnie inwazyjnych metod zabiegowych oraz procedur terapeutycznych stosowanych w leczeniu powikłań związanych z przebiegiem procesu chorobowego nowotworu stercza.

Zabiegi HIFU w Polsce obecnie wykonywane są we współpracy z jedną z najnowocześniejszych prywatnych placówek medycznych – Szpitalem Medicover zdobywcą nagrody 2015 Best International Hospital przyznawanej przez Międzynarodową Komisję ds. Zdrowia. Współpraca ze Szpitalem Medicover pozwala HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty na zapewnienie swoim Pacjentom dostępu do opieki szpitalnej spełniającej najwyższe międzynarodowe wymogi.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej