fbpx

Metoda HIFU dostępna na rynku amerykańskim

13 października 2015 r. technologia HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) stosowana w procedurze ablacji tkanki nowotworowej prostaty uzyskała certyfikację FDA (z ang. Food and Drug Administration) – Amerykańskiej agencji rządowej odpowiedzialnej za kontrolę m.in. urządzeń medycznych, leków oraz żywności dostępnej na Amerykańskim rynku. Dopuszczenie technologii HIFU na Amerykański rynek medyczny to ogromny postęp w dostępności do minimalnie inwazyjnego leczenia nowotworu gruczołu krokowego. Jest to również nowa nadzieja na powrót do zdrowia dla wielu Pacjentów ze Stanów Zjednoczonych. Dystrybucja robota medycznego HIFU na terenie Stanów Zjednoczonych ma rozpocząć się już w tym miesiącu.

Dotychczas metoda HIFU, została wdrożona w 49 krajach, a jej skuteczność została wielokrotnie potwierdzona w badaniach klinicznych. Należy spodziewać się, że uzyskanie przez technologię HIFU certyfikacji FDA przyczyni się w najbliższych latach do wdrożenia tej technologii na skalę ogólnoświatową. W Polsce pionierami metody HIFU są lekarze HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty Dr n. med. Marek Filipek oraz Dr Stefan W. Czarniecki, którzy od 2011 r. wykonali już ponad 120 procedur z zastosowaniem robota medycznego HIFU zarówno u polskich, jak i zagranicznych Pacjentów.

Uzyskanie certyfikacji FDA przez technologię HIFU to przełomowy moment, ponieważ pozytywna opinia odnośnie sprzętu medycznego wydana przez FDA jest uznawana w międzynarodowym środowisku lekarskim za wyznacznik najwyższej jakości i definitywne potwierdzenie braku negatywnego wpływu urządzenia na zdrowie Pacjenta. Należy także zaznaczyć, że kontrola FDA cechuje się bardzo rygorystycznymi przepisami odnośnie procedur, które muszą być przestrzegane przez producentów sprzętu medycznego – przekłada się to bezpośrednio na bezpieczeństwo oraz niezawodność produktów, które zostają finalnie dopuszczone na rynek medyczny. Pozytywna decyzja FDA odnośnie technologii HIFU zwiastuje nową erę w minimalnie inwazyjnym leczeniu raka gruczołu krokowego oraz prognozuje znaczącą poprawę jakości życia Pacjentów po leczeniu zabiegowym nowotworu stercza.

Więcej informacji na temat metody HIFU, diagnostyki oraz leczenia nowotworu prostaty można uzyskać pod numerem telefonu +48 512 077 461 oraz pisząc na kontakt@hifu.pl.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej