fbpx

Najnowsze technologie obrazowania biopsji prostaty

Zapobiegaj, zamiast leczyć!  Rak prostaty może przebiegać bezobjawowo przez długi czas. Dzięki regularnym badaniom, możemy o wiele wcześniej wykryć ewentualne zmiany.  Najnowsza technologia przychodzi nam tutaj z pomocą, dzięki biopsji fuzyjnej, czyli zaawansowanemu i bezpiecznemu zabiegowi, jesteśmy w stanie z największą precyzją określić występowanie nowotworu.

Biopsja fuzyjna prostaty to najnowocześniejsze badanie diagnostyczne w przypadku raka prostaty. Zabieg wykonywany jest przezskórnie przez krocze, a nie przez odbyt, jak w przypadku standardowej biopsji. Jest również wygodny i maksymalnie bezpieczny dla pacjenta – całkowity czas pobytu w szpitalu to ok. 2,5 godziny, a przy samym zabiegu wykorzystywane jest znieczulenie dożylne. Dzięki nowoczesnym technikom ryzyko powikłań jest zredukowane do absolutnego minimum, w tym ryzyko sepsy, jest mniejsze niż 0,01%! Biopsje wykonywane tą metodą umożliwiają zarówno lekarzom, jak i pacjentom szybsze działanie w razie wykrycia nowotworu, dobór najlepszego leczenia i dokładne przyjrzenie się niepokojącym zmianom.

Jak to działa?

Technologia łączy dwa obrazy – gruczołu krokowego w rezonansie magnetyczny wykonanym przed biopsją i obrazem USG w czasie rzeczywistym. Wszystko po to, aby stworzyć szczegółowy, trójwymiarowy widok prostaty.  Dzięki tak dokładnemu wglądowi, ryzyko przeoczenia agresywnej postaci raka maleje.  Wystarczy tylko 20 minut, żeby znaleźć wszystkie podejrzane zmiany! Cel jest prosty – potwierdzenie lub wykluczenie nowotworu prostaty.

Dlaczego warto?

Biopsja fuzyjna pozwala na precyzyjną ocenę stwierdzonych zmian we wcześniejszym badaniu MRI (rezonans magnetyczny). Jeśli nowotwór znajduje się w nietypowym lub odległym punkcie prostaty, badanie ma szansę na wykrycie wszystkich nieprawidłowości. Pacjent otrzymuje precyzyjne wyniki przy użyciu nieinwazyjnej metody działań. Procedura jest bezbolesna i krótka, a jej dokładność to aż 2mm – precyzyjny zabieg zwiększa dokładność trafienia w potencjalne, małe ognisko nowotworowe. Dzięki pełnej kontroli obrazu, lekarz jest w stanie skrupulatnie nawigować narzędziem. W HIFU CLINIC biopsję fuzyjną wykonuje dr. Stefan W. Czarniecki, który jako Lider Nowoczesnej Diagnostyki, wykonał już ponad 1200 zabiegów biopsji prostaty!

Kto powinien zdecydować się na biopsję?

Jeśli podejrzewasz u siebie możliwość nowotworu, masz podwyższony poziom PSA, już wcześniej miałeś podejrzenie raka prostaty, stwierdzono u Ciebie komórki o nieprawidłowej budowie lub po prostu - czas na Twoje regularne badania – nie ma na co czekać! Zajrzyj również na stronę i przeczytaj pełną listę wskazań.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji online z naszymi specjalistami. Prześlij nam swoje dotychczasowe wyniki, a wspólnie podejmiemy działania dla Twojego zdrowia!

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej