fbpx

“Nie wybaczę sobie śmierci brata” Konrad Jaskóła opowiada o walce z rakiem prostaty.

"Nie wybaczę sobie śmierci brata". Konrad Jaskóła opowiada o walce z rakiem prostaty”

W trakcie śniadanie prasowego „męskie sprawy” zorganizowanego przez HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty Dr Konrad Jaskóła udzielił wywiadu redaktorowi naczelnemu portalu natemat.pl Tomaszowi Machale.

Wywiad z byłym prezesem PKN Orlen oraz Polimex-Mostostal – największej firmy budowlanej w naszym regionie Europy odnosił się do walki z agresywnym rakiem prostaty.

Konrad Jaskóła włączył się do akcji edukacyjnej mającej głównie na celu przypominanie mężczyznom w Polsce,  że nie badanie się profilaktyczne jest bardzo nieodpowiedzialne. Jak przyznał, do konsultacji urologicznej zmusiła go rodzina oraz śmierć jego brata, który przegrał walkę z rakiem prostaty przed kilkoma laty. Po zdiagnozowaniu agresywnego raka prostaty lekarze oszacowali, że pozostało około 2 lat życia i dlatego nie mogłem z tym zwlekać – relacjonuje Dr Jaskóła. Dodaje, że po pierwszej wykonanej biopsji, która nie wykazała niczego groźnego, po roku przyszedł czas na kolejną, która wykryła komórki rakowe. Reakcja lekarzy HIFU CLINIC była natychmiastowa, którzy zdecydowali się w ciągu 3 dni przeprowadzić radykalną prostatektomię laparoskopową.

Śniadanie prasowe „męskie sprawy” zorganizowane przez HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty było edukacyjnym panelem poświęconym leczeniu raka prostaty oraz uświadomieniu, że wiedza jest niezwykle ważna przed uniknięciem śmierci w walce z drugim najgroźniejszym nowotworem wśród mężczyzn w Polsce.

Najważniejszym elementem śniadania „męskie sprawy” był polski biznesmen, który udowodnił, że wiedza jest najważniejsza, że rak nie musi prowadzić do śmierci, że rak prostaty nie zabija.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Konradem Jaskółą:

http://natemat.pl/164909,nie-wybacze-sobie-smierci-brata-konrad-jaskula-opowiada-o-walce-z-rakiem-prostaty 

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej