fbpx

6

Jaki jest cel konsylium?

Przed mężczyzną, u którego wykryto raka gruczołu krokowego i jego bliskimi stoi trudna decyzja, którą drogę wybrać w dalszej diagnostyce i leczeniu tego nowotworu. Zespół specjalistów odpowiedzialny za prowadzenie Pacjenta powinien przestawić mu możliwe formy leczenia, oczekiwane rezultaty i wyjaśnić możliwe powikłania zastosowania tych metod. Taki właśnie jest cel konsylium.

Na czym polega konsylium?

Całościowe podejście do zdrowia Pacjenta i wnikliwa analiza historii choroby mężczyzny może zaowocować odpowiednią kwalifikacją do najbardziej odpowiedniej metody leczenia. Właściwa terapia czy zastosowanie kombinacji metod leczenia raka gruczołu krokowego może znacząco wydłużyć życie mężczyzny, zachowując przez długie lata wysoką jego jakość.

W leczeniu raka prostaty szereg specjalistów powinien w sposób holistyczny przebadać Pacjenta i omówić skompletowane przez niego wyniki badań. Lekarz urolog prowadzący Pacjenta powinien przeanalizować dokumentację medyczną z innymi specjalistami, m.in. z onkologiem i z radioterapeutą. W planowaniu procesu terapeutycznego ważny jest również udział dietetyka i psychoonkologa.

W HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty, konsylium lekarskie, w skład którego wchodzi szereg specjalistów z długoletnim stażem naukowym: urolog, onkolog, radioterapeuta, dietetyk i psychoonkolog analizuje wspólnie dokumentację medyczną Pacjenta i w sposób kompleksowy wyznacza dalszą drogę terapeutyczną dla chorego na raka stercza.

Dla kogo przeznaczone jest konsylium?

Konsylium rekomendujemy Pacjentom z podejrzeniem albo diagnozą raka prostaty.

Jak mogę umówić się na konsultacje?

W celu umówienia konsultacji, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

Zobacz także

Konsultacja kwalifikująca do leczenia raka prostaty

Celem konsultacji jest ostateczne rozstrzygnięcie kwestii konieczności leczenia raka prostaty.

Więcej
Konsultacja ekspercka

Konsultacja z ekspertem w dziedzinie urologii pozwala na uzyskanie opinii, dotyczącej diagnozy oraz wyboru najbardziej optymalnej metody leczenia.

Więcej
Konsultacja dietetyczna

Konsultacja dietetyczna dotyczy prawidłowego odżywiania podczas diagnozowania i leczenia raka prostaty.

Więcej

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej