fbpx

Operacja da Vinci
pierwszy raz w partnerstwie publiczno-prywatnym

Operację przeprowadził zespół doświadczonych specjalistów HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty na terenie Szpitala Zachodniego w Grodzisku Mazowieckim pod przewodnictwem międzynarodowego eksperta chirurgii robotycznej dr. n. med. Deliu Victora Matei. Operacji poddano dwóch pacjentów 27 i 28 października, którzy aktualnie czują się dobrze i w najbliższych dniach powrócą do domów.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy oferować tę metodę naszym polskim pacjentom i nie muszą oni wyjeżdżać już poza Polskę. Rozwiązanie współpracy w modelu publiczno-prywatnym przybliża nas do uzyskania refundacji” - powiedział biorący udział w zabiegu dr. hab. n. med. Artura A. Antoniewicz, Konsultant Krajowy ds. Urologii.

 

Jest to najnowocześniejsza i najbardziej zaawansowana technologicznie metoda leczenia raka prostaty. Celem zabiegu jest pełne wyleczenie pacjenta z zachowaniem jego funkcji seksualnych oraz uniknięciem powikłań takich jak nietrzymanie moczu.

 

„Czuję się dobrze i cieszę, że mogłem skorzystać z tej metody. Warunki i opieka lekarzy przerosły moje oczekiwania” powiedział pierwszy operowany pacjent.

 

Operacja odbyła się w państwowym Szpitalu Zachodnim im. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim we współpracy z

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty, pierwszym i jedynym w tej części Europy ośrodkiem kompleksowego leczenia raka prostaty 360°. W operacji uczestniczyli dr. hab. n. med. Artura A. Antoniewicz, który jest także ordynatorem Oddziału Urologii w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym oraz pełni rolę Krajowego Konsultanta ds. Urologii, dr. n. med. Marka Filipka – Dyrektora Medycznego HIFU CLINIC, pełni też funkcję Ordynatora Oddziału Urologii w Szpitalu Zachodnim, dr. n. med. Tomasz Borkowskiego – eksperta w dziedzinie urologii, a także Ordynatora Kliniki Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Lindleya w Warszawie, dr. Stefana W. Czarnieckiego – specjalisty urologa, lidera nowoczesnej diagnostyki raka prostaty.

Operację nadzorował: dr. n. med. Deliu Victora Matei, ekspert procedur uroonkologicznych - wykonał ponad 4.000 procedur, w tym: ponad 2.000 procedur endoskopowych i 1.000 procedur robotycznych. Obecnie pracuje w Europejskim Instytucie Onkologii w Mediolanie we Włoszech (www.ieo.it) jako kierownik Działu Treningu Urologicznego oraz jako jeden z wiodących chirurgów robotycznych Instytutu.

 

Metoda da Vinci (prostatektomia radykalna w asyście robota da Vinci) to minimalnie inwazyjna metoda leczenia raka prostaty, polegająca na usunięciu zmienionego chorobowo narządu gruczołu krokowego wraz z pęcherzykami nasiennymi, a w niektórych przypadkach, również węzłów chłonnych. Zabieg wykonuje się poprzez wykonanie pięciu otworów wielkości od 0,5 do 2cm na skórze brzucha, przez które wprowadzane są do ciała pacjenta ramiona robota. Na jednym z ramion jest umieszczona stereoskopowa kamera, pozwalająca na uzyskanie trójwymiarowego obrazu pola operacyjnego. Pozostałe ramiona obsługują narzędzia chirurgiczne. Chirurg operuje robotem z konsoli, która przekłada jego ruchy na znacznie precyzyjniejsze manewry ramion robota i pozwala uniknąć ruchów nieintencjonalnych, na przykład drżenia rąk operatora. Ramiona robota medycznego da Vinci oraz jego końcówki robocze charakteryzują się też znacznie większą ruchomością, niż narzędzia wykorzystywane w tradycyjnej prostatektomii laparoskopowej.

 

Misją HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty jest przeprowadzenie chorego i jego bliskich przez cały proces diagnostyki i leczenia raka prostaty, na który składają się: konsultacje, pogłębiona nowoczesna diagnostyka, dobór odpowiedniej metody leczenia, wykonanie zabiegu, opieka i kontrola podczas powrotu do zdrowia. Każdy Pacjent prowadzony jest indywidualnie, a poza profesjonalnym podejściem lekarzy, czeka na niego i jego rodzinę wsparcie psychoterapeutyczne.


Zobacz także

IMPLANT

Cierpisz na zaburzenia erekcji? Stosowałeś różne metody leczenia problemów ze wzwodem i wszystkie okazały się nieskuteczne? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Proponujemy Ci zabieg wszczepienia implantu prącia. W HIFU CLINIC rekomendujemy hydrauliczny implant prącia ZSI 475. Gwarantujemy funkcjonalność narządu niezależnie od tego, jakie mechanizmy fizjologiczne leżały u podłoża zaburzeń erekcji oraz obciążeń chorobowych Pacjenta. Wszczepienie implantu prącia stosujemy u mężczyzn Continue Reading

Więcej
Polityka prywatności/Polityka Cookies

Polityka Prywatności HIFU Clinic Centrum Leczenia Raka Prostaty Poufność danych i ochrona prywatności naszych Klientów stanowi dla nas kwestię priorytetową. W związku z tym w trosce o bezpieczeństwo Państwa danych oraz respektując obowiązujące przepisy prawa, w HIFU Clinic Centrum Leczenia Raka Prostaty ustanowiono politykę określającą zasady dotyczące sposobu gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania danych osobowych. Szczegółowe informację zawarte są w Klauzuli Continue Reading

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT
[/wp360-cta-contac]

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej