fbpx

Portal Medycyna Prywatna o współpracy HIFU CLINIC z Carolina Medical Center

Dzięki współpracy z HIFU CLINIC [obecnie mieszczącym się w Szpitalu Św. Elżbiety] w Carolina Medical Center powstał nowoczesny oddział urologii. Oddział ten świadczy usługi dla pacjentów z chorobami urologicznymi oraz uro-onkologicznymi i oferuje możliwość wykrycia raka prostaty na wczesnym etapie, co daje szansę na całkowite wyleczenie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii – biopsji fuzyjnej.

Biopsja fuzyjna to metoda wykorzystująca podczas wykonywania badania USG obraz z wykonanego wcześniej rezonansu magnetycznego. Łącząc te obrazy powstaje dokładna trójwymiarowa mapa topograficzna prostaty. Tak dokładne obrazowanie pozwala na najwyższą precyzję podczas identyfikacji i pobierania wycinków z prostaty.

– Biopsja fuzyjna pozwala urologowi wraz z pacjentem na wspólne podjęcie świadomej decyzji o konieczności interwencji lub aktywnego nadzoru w przypadku rozpoznania raka prostaty – mówi dr Stefan W. Czarniecki, urolog, ordynator oddziału urologii w Carolina Medical Center. – Równoległym przełomem jest wykonanie tego zabiegu w sposób bezpieczny, z dostępu przezskórnego, co redukuje ryzyko sepsy. Nie bez znaczenia jest też przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu dożylnym, co pozwala na precyzyjne oraz bezbolesne pobranie – dodaje doktor Czarniecki.

Kooperacja HIFU CLINIC i Carolina Medical Center zainteresowały portal Medycyna Prywatna. Cały artykuł dostępny jest pod tym linkiem: medycynaprywatna.pl

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej