fbpx

Dr Stefan W. Czarniecki zbadał Filipa Chajzera
w Dzień Dobry TVN!

W trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Urologii (24-28.09.2018), nasz urolog dr Stefan W. Czarniecki rzucił w mediach społecznościowych wyzwanie znanemu i lubianemu dziennikarzowi – Filipowi Chajzerowi, aby ten odważył się zbadać profilaktycznie swoją prostatę. Filip wyzwanie przyjął i dziś o poranku poddał się badaniu per rectum, które wykonał dr Czarniecki. Dziennikarz publicznie przełamał tabu, dotyczące badań urologicznych. Mało kto wie, czym tak naprawdę zajmuje się urolog, większość osób kojarzy ten zawód z tematem nieprawidłowego oddawania moczu. Jednak prawda jest taka, że urologia to dziedzina w ogromnej mierze zajmująca się nowotworami, takimi jak: rak prostaty czy rak jąder.

filip-chajzer

 

Aby obejrzeć nagranie kliknij.

Rak prostaty to drugi, po raku płuc, najczęściej wykrywany nowotwór wśród mężczyzn w Polsce. Nowotwór ten może rozwijać się bezobjawowo nawet przez kilkanaście lat! Warto wspomnieć, że rak prostaty ma bardzo dobre rokowania i daje szanse na całkowite wyleczenie, gdy zostanie wykryty na wczesnym stadium choroby. Żeby tak się stało, konieczna jest profilaktyka! Wszyscy panowie po 35 r.ż. powinni raz na dwa lata wykonać podstawowe badanie prostaty, takie jak dziś Filip Chajzer. Panowie po 40 r.ż. mogą wykonać jednorazowe, bezbolesne badanie na podstawie próbki krwi – Badanie 4K, które z 20-letnim wyprzedzeniem ocenia ryzyko zachorowania na raka prostaty! Mężczyźni obciążeni genetycznie, czyli ci, u których w rodzinach już wcześniej pojawiał się rak prostaty (ojciec, dziadek, stryj, brat) powinni w szczególności pamiętać o regularnych badaniach profilaktycznych. Nowotwór gruczołu krokowego (rak prostaty) może być dziedziczny.

filip-chajzer

Filip Chajzer z odwagą podjął wyzwanie, poddał się profilaktycznemu badaniu prostaty i publicznie przyznał, że było to dla niego bardzo ważne. Dziennikarz zachęcił miliony widzów programu Dzień Dobry TVN do praktykowania zdrowej profilaktyki wśród mężczyzn. Gratulujemy Filipowi odwagi i dziękujemy za propagowanie dobrych praktyk, bo to one mogą uratować nam życie!

 


Zobacz także

Rehabilitacja dna miednicy

Fizjoterapia dna miednicy to  bezbolesny i nieinwazyjny rodzaj terapii indywidualnej dobranej bezpośrednio do potrzeby każdego pacjenta. We wielu krajach na świecie, fizjoterapia dna miednicy jest elementem publicznej służby zdrowia. Np we Francji każda kobieta po porodzie oraz pacjenci po zabiegach urologicznych i ginekologicznych otrzymują skierowanie na 10-20 indywidualnych sesji z wykwalifikowanym fizjoterapeutą. Umów wizytę Istnieje możliwość indywidualnych konsultacji z naszą Continue Reading

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT
[/wp360-cta-contac]

 

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej