fbpx

Przedstawiciele HIFU CLINIC na EPAD 2019

22 stycznia 2019 r. odbyło się w Brukseli międzynarodowe spotkanie EPAD 2019, w którym wzięli udział przedstawiciele świata urologii oraz europosłowie Parlamentu Europejskiego. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego politycy i eksperci urologii prowadzili debatę nt. usystematyzowanej strategii wczesnego wykrywania raka prostaty w Europie, której obecnie brak. Uczestnicy debaty zgodzili się, że konieczne jest ujednolicenie w całej Unii Europejskiej standardów badań populacyjnych w kierunku raka prostaty. Urolodzy zachęcali polityków do działania na trzech frontach:

  • Zwiększania świadomości konieczności profilaktyki nowotworowej gruczołu krokowego,
  • Promowania wczesnego wykrywania raka prostaty, opartego na badaniu stężenia poziomu PSA, jednak ze świadomością jego ograniczeń
  • Zapewniania leczenia raka prostaty w wielodyscyplinarnych ośrodkach onkologicznych.
  • Ograniczenia nadmiernego wykrywania i leczenia nowotworów o ograniczonym znaczeniu klinicznym
  • Określenia roli rezonansu magnetycznego oraz biomarkerów w stratyfikacji pacjentów do inwazyjnej diagnostyki mogącej skutkować rozpoznaniem raka prostaty

EPAD 2019

Spotkanie miało również na celu zachęcenie europosłów do podjęcia działań zmierzających do uskutecznienia profilaktyki i wczesnego wykrywania raka prostaty w krajach, których są reprezentantami.

Jest wiadome, że profilaktyczne badania PSA w kierunku wczesnego wykrycia raka gruczołu krokowego, redukują śmiertelność z powodu nowotworu prostaty aż o 21%. Rokowania te są znacznie lepsze niż badania przesiewowe w kierunku raka piersi czy raka jelita grubego.

Biorąc pod uwagę fakt, że w Europie rak prostaty jest najczęściej wykrywanym nowotworem męskim, otwarta dyskusja nt. ujednolicenia profilaktyki oraz badań przesiewowych wydaje się być pilna.

 

Na spotkaniu EPAD nie mogło zabraknąć przedstawicieli HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty. W debacie wzięli udział dr hab. n. med. Artur A. Antoniewicz oraz dr Stefan W. Czarniecki.

 


Zobacz także

Biuro prasowe

Kontakt dla mediów kontakt@hifu.pl  Konferencja prasowa 23.10.2018 "Diagnoza z Miłości" - Wsparcie Rodziny - Kluczowe w diagnostyce i leczeniu chorób onkologicznych  Pliki do pobrania Materiały z konferencji:"Diagnoza z Miłości" - Wsparcie Rodziny - Kluczowe w diagnostyce i leczeniu chorób onkologicznych Pobierz Prezentację "Diagnoza z Miłości" - Wsparcie Rodziny - Kluczowe w diagnostyce i leczeniu chorób onkologicznych" Pobierz Dokument PDF Continue Reading

Więcej
Klauzula informacyjna

Obowiązek informacyjny dla pacjentów, przedstawicieli ustawowych, osób upoważnionych, opiekunów faktycznych lub osób bliskich pacjentów HIFU CLINIC KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH? Zgodnie z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO) administratorem Państwa danych osobowych jest HIFU CLINIC sp. z o.o. (ul. Goszczyńskiego 1, 02-616 Warszawa) (Administrator). Kontakt z Administratorem: kontakt@hifu.pl. Administrator jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo przekazanych danych osobowych oraz przetwarzanie ich zgodnie Continue Reading

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej