fbpx

Hydrauliczna proteza prącia – seksualność po zabiegu

Hydrauliczna proteza prącia to definitywna forma leczenia zaburzeń erekcji stosowana gdy inne metody leczenia tej przypadłości zawodzą lub nie mogą zostać zastosowane. Dla wielu mężczyzn implantacja protezy prącia to jedyna szansa na przywrócenie pełnej funkcji erekcyjnej oraz powrotu do aktywnego życia seksualnego.

Wbrew pozorom nie jest to forma leczenia zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn w wieku dojrzałym. Proteza prącia wszczepiana jest również u młodych mężczyzn, u których zaburzenia erekcji pojawiły się z powodu chorób lub urazów układu nerwowego lub mechanicznego uszkodzenia penisa (np. na skutek wypadku samochodowego). Jest to również metoda stosowana u mężczyzn, którzy z powodów medycznych nie mogą być leczeni farmakologicznie. Częstym wskazaniem jest także zabieg wykonany z powodu zaburzeń erekcji po operacyjnym leczeniu raka stercza, w Stanach Zjednoczonych dostępne jest nawet jednorazowe wszczepianie protezy przy okazji prostatektomii.

Hydrauliczna proteza prącia – jak wygląda zabieg implantacji?

Większość stosowanych obecnie protez prącia to implanty hydrauliczne składające się z trzech elementów: cylindrów zastępujących ciała jamiste prącia, zbiornika z płynem wypełniającym cylindry gdy konieczne jest zwiększenie ich objętości oraz pompki odpowiedzialnej za regulację przepływu płynu ze zbiornika do cylindrów.

W trakcie pierwszego etapu zabiegu zbiornik z płynem zostaje ulokowany w jamie brzusznej bocznie od szyi pęcherza moczowego. W kolejnej fazie w worku mosznowym pacjenta umieszczona zostaje pompka. Następnie wszczepiane są rurki łączące cylindry, zbiornik oraz pompkę. W fazie końcowej zabiegu do penisa implantowane są cylindry – gdy wszystkie elementy protezy prącia są na swoim miejscu zostają one połączone by stworzyć układ zamknięty.

Hydrauliczna proteza prącia – życie seksualne po zabiegu

Stosunek seksualny po zabiegu implantacji protezy prącia różni się od stosunku seksualnego gdzie erekcji pojawia się naturalnie w sposób spontaniczny. Przed rozpoczęciem współżycia mężczyzna musi uruchomić pompkę zlokalizowaną w worku mosznowym. Po aktywacji pompka przepompowuje płyn ze zbiornika do cylindrów ulokowanych w penisie – na skutek napływu płynu proteza prącia staje się dłuższa, grubsza i sztywniejsza co skutkuje powiększeniem się przyrodzenia, tak jak przy naturalnej erekcji. Po zakończeniu stosunku seksualnego mężczyzna musi odblokować przepływ płynu z cylindrów z powrotem do zbiornika na skutek czego penis powróci do stanu spoczynku. Rozwiązanie to jest wbrew pozorem bardzo dyskretne, niewidoczne są drobne nacięcia skórne wykonane przy wszczepieniu a sama obsługa pompki może się odbyć niezauważalnie dla drugiej osoby.

Trzeba zaznaczyć, że implantacja protezy prącia to jedyna obecnie dostępna metoda terapeutyczna gwarantująca 100% szansę na  uzyskanie pełnej i trwałej erekcji, o praktycznie nieograniczonym czasie trwania.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej