fbpx

Męska niemoc czyli zaburzenia erekcji

- Nawet trzy miliony dorosłych Polaków cierpi na zaburzenia erekcji, z których tylko piętnaście procent szuka pomocy. Zazwyczaj decyzja o wizycie u specjalisty zajmuje średnio pięć lat
– mówił podczas programu „Pytanie na śniadanie” w TVP, dr. Stefan W. Czarniecki, urolog VEDI Clinic Klinika dla Mężczyzn.

Zaburzenia erekcji mogą dotknąć mężczyzn w każdym wieku, różne są jednak podłoża problemu. Jeśli chodzi o populację wśród mężczyzn w Polsce, to w wieku od dwudziestu do trzydziestu pięciu lat, podłoże problemu ma przeważnie charakter psychologiczny i może być przejściowe.

U starszych, aktywnych zawodowo i rodzinnie mężczyzn do zaburzeń erekcji dochodzi nie tylko w wyniku procesów starzenia, ale także przez szybkie tempo życia, stres i choroby cywilizacyjne, np. cukrzyca, otyłość, nadciśnienia tętnicze, choroba wieńcowa.

W grupie pacjentów po pięćdziesiątym piątym roku życia zaburzenia erekcji mają podłoże głównie biologiczne, gdyż uszkodzeniu ulegają naczynia oraz ciała jamiste prącia, które nieprawidłowo napełniają się krwią.

Jak zaznaczył dr Czarniecki, zaburzenia erekcji to ogromny problem społeczny, bez względu na wiek: - Mężczyźni z tą dysfunkcją są: gorszymi mężami, ojcami, pracownikami. Spada ich produktywność, która nie wpływa korzystnie na żaden z aspektów ich zdrowia – mówił dr Czarniecki. Podkreślił też, że najlepszym sposobem uniknięcia zaburzeń erekcji, jest profilaktyka – zdrowy tryb życia i regularnie badanie się.

Zaburzenia erekcji są często ostrzeżeniem przed chorobą wieńcową oraz przed innymi, poważnymi problemami ze zdrowiem nawet z dużym, dziesięcioletnim wyprzedzeniem. - Dlatego, gdy tylko pojawiają się problemy z erekcją, powinniśmy natychmiast iść z tym do lekarza – tłumaczył dr Czarniecki.

Obecnie do najnowocześniejszych metod leczenia zaburzeń erekcji należy potwierdzona przez urologów terapia falą uderzeniową Renova LSWT, która polega na rehabilitacji prącia, czyli utworzenie nowych naczyń w obrębie ciał jamistych prącia. Druga metoda, to wszczepienie hydraulicznego implantu prącia. To niezwykle dyskretne i sprawdzone rozwiązanie, np. u pacjentów po zaawansowanych interwencjach chirurgicznych.

Poniżej link do zapisu programu w TVP:
http://pytanienasniadanie.tvp.pl/24894630/meska-niemoc-czyli-zaburzenia-erekcji

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej