fbpx

Pierwszy zabieg wszczepienia implantu prącia w Szpitalu Medicover

PIERWSZY ZABIEG WSZCZEPIENIA IMPLANTU PRĄCIA W SZPITALU MEDICOVER

8 sierpnia 2015 roku zespół medyczny HIFU CLINIC Centrum Leczenie Raka Prostaty pod kierownictwem dr. n. med. Marka Filipka wykonał pierwszy zabieg wszczepienia implantu prącia w Szpitalu Medicover. Wszczepienie implantu prącia to jedyna obecnie dostępna metoda, która pozwala na definitywne rozwiązanie problemu zaburzeń erekcji, niezależnie od wieku oraz obciążeń chorobowych Pacjenta.

W trakcie zabiegu wszczepiony został hydrauliczny implant najnowszej generacji Zephyr Surgical Implant 475. Składający się z trzech elementów (pojemnik z płynem, pompka oraz cylindry wypełniające się płynem) implant może zostać dopasowany do indywidualnej anatomii pacjenta, a jego funkcjonalność pozwala skutecznie replikować naturalny mechanizm wzwodu. Zephyr Surgical Implant 475 jest prosty w obsłudze oraz cechuje się wysokim parametrem wytrzymałości mechanicznej co gwarantuje jego niezawodność i długotrwałość.

Zabiegi wszczepienia implantu prącia, w Stanach Zjednoczonych, są powszechnie wykonywane po lub jednoczasowo w trakcie prostatektomii radykalnej w celu prewencji zaburzeń erekcji – problemu który może pojawić się w następstwie zabiegów chirurgicznych wykonywanych w obrębie gruczołu krokowego, jelita grubego i pobliskich struktur anatomicznych. Należy podkreślić , że dostępna literatura naukowa wskazuje na wyższą satysfakcję z życia seksualnego u Pacjentów z wszczepionym implantem prącia w porównaniu do Pacjentów przyjmujących doraźnie leki w formie doustnej pigułki lub zastrzyków podawanych bezpośrednio do ciał jamistych prącia.

Więcej informacji na temat zabiegu wszczepienia implantu prącia:

www.hifu.pl lub kontakt@hifu.pl oraz pod numerem telefonu +48 512 077 461.

HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty jest pierwszym w Polsce ośrodkiem kompleksowej diagnostyki i leczenia nowotworu gruczołu krokowego. Celem HIFU CLINIC jest przeprowadzenie chorego i jego bliskich przez cały proces leczenia raka prostaty, na który składają się: konsultacje, pogłębiona nowoczesna diagnostyka, dobór odpowiedniej metody leczenia, wykonanie zabiegu, opieka i kontrola podczas powrotu do zdrowia. Każdy pacjent prowadzony jest indywidualnie, a poza profesjonalnym podejściem lekarzy czeka na niego i jego rodzinę wsparcie psychoterapeutyczne.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej