fbpx

Nowoczesna diagnostyka raka prostaty – badanie 4Kscore Test

O tym, jak istotna jest rola profilaktyki w kierunku leczenia raka prostaty, pisaliśmy już wielokrotnie. Na szczęście ku ówczesnym zapotrzebowaniom nowoczesna diagnostyka nowotworowa jest coraz szerzej dostępna w naszym kraju.

O chorobach prostaty mówi się coraz głośniej. Temat przestaje być wstydliwy i wypierany na margines, dzięki czemu coraz więcej mężczyzn chce mieć świadomość swojego stanu zdrowia. Niedawno, w szpitalu Medicover w Warszawie, pobraniu krwi u jednego z pacjentów towarzyszyła kamera Dzień Dobry TVN. Mamy nadzieję, że dzięki nagłośnieniu problemu zachorowalności na nowotwór stercza w polskich mediach, coraz więcej mężczyzn będzie chciało się przebadać, tym samym zwiększając swoje szanse na długie i satysfakcjonujące życie w zdrowiu. HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty to pierwszy ośrodek w Polsce i drugi w Europie oferujący to badanie swoim Pacjentom.

4Kscore Test polega na standardowym pobraniu krwi od Pacjenta. Odpowiedni algorytm diagnostyczny wykorzystywany podczas analizy próbki krwi to nowoczesne rozwiązanie, korzystające z najnowszych osiągnięć medycyny i technologii. Badanie daje możliwość regularnego badania się u Urologa bez konieczności wykonania DRE (badanie per rectum), a także sprawia, że prowadzenie diagnostyki w kierunku leczenia raka prostaty u pacjentów z obciążeniem genetycznym jest dla lekarza i Pacjenta dużo bardziej skuteczne niż do tej pory.

Opracowane badanie 4Kscore Test przez międzynarodowy zespół naukowców ze Szwecji i Stanów Zjednoczonych, umożliwia przewidzenie zachorowania na raka nawet z kilkunastoletnim wyprzedzeniem i stanowi nowoczesną alternatywę dla mierzenia czynnika PSA, które nie zawsze przynosi wiarygodne rezultaty. 4Kscore Test jest obecnie najlepszym na rynku badaniem, pozwalającym zaplanować dalszą diagnostykę i leczenie Pacjenta – w USA niedługo całkowicie wyprze oznaczanie czynnika PSA, sprawiając, że leczenie będzie przebiegać sprawniej i skuteczniej niż dotychczas.

W HIFU CLINIC do badania 4Kscore Test niezbędna jest konsultacja kwalifikująca. Przeprowadza ją dr n. med. Marek Filipek, szef zespołu medycznego HIFU CLINIC. Dr Filipek jest specjalistą w dziedzinie urologii i chirurgii ogólnej oraz autorem wielu prac naukowych związanych z urologią.

Materiały o tej groźnej chorobie pojawiają się coraz częściej w polskich mediach, a Pacjenci coraz rzadziej wstydzą się rozmawiać z lekarzem o swoich obawach. To pierwszy krok, jaki musimy zrobić, aby rak przestał być zagrożeniem.

Tylko dzięki szybkim i efektywnym metodom diagnostycznym możemy codziennie wygrywać walkę z chorobą i oferować nową jakość życia Pacjentom po zakończonym leczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby nie przestawać mówić o problemie, jakim bez wątpienia jest dla współczesnych mężczyzn nowotwór stercza.

Telewizyjną relację z pobrania krwi do 4Kscore Test w szpitalu Medicover będzie można zobaczyć w programie Dzień Dobry TVN, w poniedziałek, 23 maja, o godz. 9.20.

NAPISZ DO NAS
close slider


Treść klauzuli informacyjnej