Dlaczego to ważne, by wiedzieć jak wykryć raka prostaty?

Wiele osób zastanawia się, jak wykryć raka prostaty – i słusznie, ponieważ to pytanie może być kluczowe dla życia i zdrowia wielu mężczyzn. Niebezpieczeństwo związane z rakiem prostaty polega na tym, że ten nowotwór może rozwijać się nawet przez 20 lat nie dając żadnych swoistych objawów, stając się stopniowo coraz poważniejszym zagrożeniem dla życia mężczyzny.

Do głównych grup ryzyka zachorowania na niego zaliczyć możemy:
- panów, którzy mają skłonności genetyczne do tego schorzenia – to jest tych, których bliżsi krewni zmagali, lub też się z nim zmagają,
- wszystkich mężczyzn po 40. roku życia.
Jest to choroba, która spotkać może każdego mężczyznę, niezależnie od jego predyspozycji, stanu związku czy stylu życia, dlatego każdy powinien wiedzieć, jak wykryć raka prostaty.

Jak wykryć raka prostaty?

 

Zagadnienie, jak wykryć raka prostaty można rozwiązać na dwa sposoby: jednym z nich jest obserwacja własnego organizmu i pilnowanie, czy nie ujawniają się objawy typowe dla łagodnego rozrostu gruczołu krokowego – takie jak: zwiększona częstość oddawania moczu, odczuwalna jako przeszkoda w funkcjonowaniu (zwłaszcza w nocy) oraz dyskomfort i trudności temu towarzyszące.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie jak wykryć raka prostaty jest poddanie się badaniu 4K, które pomoże zaradzić wszelkim wątpliwościom skutecznie i fachowo.

Jak wykryć raka prostaty korzystając z badania 4K?

 

 

Badanie 4K jest to jedyne dostępne na świecie bezinwazyjne badanie, które jest w stanie wykryć ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty z nawet 20-letnim wyprzedzeniem. Sprawdza ono poziom 4 różnych białek obecnych w męskim organizmie, pochodzących z gruczołu krokowego (prostaty): całkowitego stężenia PSA, stężenia wolnego PSA, nienaruszonego PSA i poziomu ludzkiej peptydazy związanej z kallikreiną 2.
Stąd też jest ono najskuteczniejszą propozycją, jeśli ktoś zastanawia się, jak wykryć raka prostaty. Dodatkowym atutem badania 4K jest fakt, iż jest to badanie przeprowadzane na podstawie próbki krwi, pobranej pacjentowi w warunkach ambulatoryjnych. Jest ono najlepszą dostępną metodą szacowania ryzyka wystąpienia tego niebezpiecznego nowotworu, które pomaga w dobraniu najskuteczniejszych dalszych metoda leczenia lub profilaktyki.


Zobacz także

Czym jest badanie 4K i dlaczego jest tak ważne?

Badanie 4K jest to jedyne dostępne bezinwazyjne badanie, które potrafi wykryć ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty z nawet 20-letnim wyprzedzeniem. To bardzo ważne, ponieważ wcześnie zdiagnozowana choroba, daje szanse na całkowite wyleczenie. Badanie 4K jest całkowicie bezinwazyjne i bezbolesne, gdyż polega na analizie próbki krwi pobranej od pacjenta w warunkach laboratoryjnych.   Na czym konkretnie polega badanie 4K?   Continue Reading

Więcej
Płynna biopsja prostaty – kiedy wykonuje się to badanie?

Drugim najczęściej spotykanym wśród mężczyzn w Polsce zabójczym nowotworem jest rak prostaty. Choroba ta może rozwijać się nie dając żadnych zauważalnych objawów nawet przez kilkanaście lat. Najczęściej stosowanym narzędziem diagnostycznym na wstępnym etapie jest metoda badania poziomu PSA pacjenta. Jeśli PSA jest wysokie, najczęściej kieruje się pacjenta na biopsję grubo igłową. Może być to postępowanie błędne, gdyż wysokie stężenie PSA Continue Reading

Więcej
Rak prostaty – objawy, profilaktyka, leczenie

Rak prostaty to choroba, która często skorelowana jest z wiekiem i czynnikami genetycznymi. Im starszy jest mężczyzna tym większe ryzyko, że zachoruje na tę niebezpieczną przypadłość. Często problemem jest trudność w wykryciu raka gruczołu krokowego, zdarza się bowiem, że choroba ta rozwijać się może nawet kilkanaście lat, nie dając żadnych swoistych, rozpoznawalnych objawów. Dlatego też najlepszą metodą wczesnego wykrywania nowotworu Continue Reading

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?Skontaktuj się z nami >>