fbpx

Dlaczego to ważne, by wiedzieć jak wykryć raka prostaty?

Wiele osób zastanawia się, jak wykryć raka prostaty – i słusznie, ponieważ to pytanie może być kluczowe dla życia i zdrowia wielu mężczyzn. Niebezpieczeństwo związane z rakiem prostaty polega na tym, że ten nowotwór może rozwijać się nawet przez 20 lat nie dając żadnych swoistych objawów, stając się stopniowo coraz poważniejszym zagrożeniem dla życia.

Do głównych grup ryzyka zachorowania zaliczyć możemy:
- panów, którzy mają skłonności genetyczne do tego schorzenia – to jest tych, których bliżsi krewni zmagali się z tą chorobą lub aktualnie mają ten problem.
- wszystkich mężczyzn po 40. roku życia.
Jest to choroba, która może spotkać każdego mężczyznę, niezależnie od jego predyspozycji, stanu związku czy stylu życia, dlatego każdy powinien wiedzieć, jak wykryć raka prostaty.

Jak wykryć raka prostaty?

 

Zagadnienie, jak wykryć raka prostaty można rozwiązać na dwa sposoby: jednym z nich jest obserwacja własnego organizmu i pilnowanie, czy nie ujawniają się objawy typowe dla łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, takie jak: zwiększona częstość oddawania moczu, odczuwalna jako przeszkoda w funkcjonowaniu (zwłaszcza w nocy) oraz dyskomfort i trudności temu towarzyszące.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie jak wykryć raka prostaty jest poddanie się badaniu 4K, które pomoże zaradzić wszelkim wątpliwościom skutecznie i fachowo.

Jak wykryć raka prostaty korzystając z badania 4K?

 

 

Badanie 4K jest to jedyne dostępne na świecie bezinwazyjne badanie, które jest w stanie wykryć ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty z nawet 20-letnim wyprzedzeniem. Sprawdza ono poziom 4 różnych białek obecnych w męskim organizmie, pochodzących z gruczołu krokowego (prostaty): całkowitego stężenia PSA, stężenia wolnego PSA, nienaruszonego PSA i poziomu ludzkiej peptydazy związanej z kallikreiną 2.
Stąd też jest ono najskuteczniejszą propozycją, jeśli ktoś zastanawia się, jak wykryć raka prostaty. Dodatkowym atutem badania 4K jest fakt, iż jest to badanie przeprowadzane na podstawie próbki krwi, pobranej Pacjentowi w warunkach ambulatoryjnych. Jest ono najlepszą dostępną metodą szacowania ryzyka wystąpienia tego niebezpiecznego nowotworu, które pomaga w dobraniu najskuteczniejszych dalszych metoda leczenia lub profilaktyki.


Zobacz także

Jakie są objawy raka prostaty?

Objawy raka prostaty są silnie skorelowane z zaawansowaniem choroby. Jednakże specyficzne dla tej choroby jest bezobjawowy rozwój. Zanim problem da o sobie znać, może minąć nawet dwadzieścia lat. W tym czasie komórki nowotworowe stopniowo mnożą się w organizmie dotkniętym nowotworem stercza. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby regularnie poddawać się badaniom, które mogą pozwolić na wczesne wykrycie nowotworu prostaty, Continue Reading

Więcej
Na czym polega biopsja fuzyjna prostaty?

Biopsja fuzyjna prostaty to jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych stosowanych w celu wykrycia raka prostaty. Polega na pobraniu tkanki prostaty do badania histopatologicznego. Biopsja fuzyjna prostaty wykonywana jest u mężczyzn z podejrzeniem raka gruczołu krokowego (nowotwór prostaty) w celu potwierdzenia lub odrzucenia podejrzenia obecności komórek nowotworowych. Biopsja fuzyjna jest biopsją przezodbytnicza pod kontrolą obrazu TRUS i rezonansu magnetycznego, przeprowadzaną przez Continue Reading

Więcej
Rak prostaty przyczyny

W przypadku choroby, jaką jest rak prostaty przyczyny przypadków nieskutecznego leczenia, leżą najczęściej w niewystarczająco wcześnie postawionej diagnozie. Jednak na samo pojawienie się nowotworu stercza, czyli drugiego pod względem śmiertelności wśród mężczyzn schorzenia onkologicznego w Polsce, wpływają także czynniki indywidualne. Spośród nich dwoma najczęściej wymienianymi przez specjalistów są: podatność genetyczna oraz wiek potencjalnego pacjenta. Korelacja na linii: rak prostaty i Continue Reading

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?Skontaktuj się z nami >>