Dlaczego to ważne, by wiedzieć jak wykryć raka prostaty?

Wiele osób zastanawia się, jak wykryć raka prostaty – i słusznie, ponieważ to pytanie może być kluczowe dla życia i zdrowia wielu mężczyzn. Niebezpieczeństwo związane z rakiem prostaty polega na tym, że ten nowotwór może rozwijać się nawet przez 20 lat nie dając żadnych swoistych objawów, stając się stopniowo coraz poważniejszym zagrożeniem dla życia mężczyzny.

Do głównych grup ryzyka zachorowania na niego zaliczyć możemy:
- panów, którzy mają skłonności genetyczne do tego schorzenia – to jest tych, których bliżsi krewni zmagali, lub też się z nim zmagają,
- wszystkich mężczyzn po 40. roku życia.
Jest to choroba, która spotkać może każdego mężczyznę, niezależnie od jego predyspozycji, stanu związku czy stylu życia, dlatego każdy powinien wiedzieć, jak wykryć raka prostaty.

Jak wykryć raka prostaty?

 

Zagadnienie, jak wykryć raka prostaty można rozwiązać na dwa sposoby: jednym z nich jest obserwacja własnego organizmu i pilnowanie, czy nie ujawniają się objawy typowe dla łagodnego rozrostu gruczołu krokowego – takie jak: zwiększona częstość oddawania moczu, odczuwalna jako przeszkoda w funkcjonowaniu (zwłaszcza w nocy) oraz dyskomfort i trudności temu towarzyszące.

Najlepszą odpowiedzią na pytanie jak wykryć raka prostaty jest poddanie się badaniu 4K, które pomoże zaradzić wszelkim wątpliwościom skutecznie i fachowo.

Jak wykryć raka prostaty korzystając z badania 4K?

 

 

Badanie 4K jest to jedyne dostępne na świecie bezinwazyjne badanie, które jest w stanie wykryć ryzyko zachorowania na agresywnego raka prostaty z nawet 20-letnim wyprzedzeniem. Sprawdza ono poziom 4 różnych białek obecnych w męskim organizmie, pochodzących z gruczołu krokowego (prostaty): całkowitego stężenia PSA, stężenia wolnego PSA, nienaruszonego PSA i poziomu ludzkiej peptydazy związanej z kallikreiną 2.
Stąd też jest ono najskuteczniejszą propozycją, jeśli ktoś zastanawia się, jak wykryć raka prostaty. Dodatkowym atutem badania 4K jest fakt, iż jest to badanie przeprowadzane na podstawie próbki krwi, pobranej pacjentowi w warunkach ambulatoryjnych. Jest ono najlepszą dostępną metodą szacowania ryzyka wystąpienia tego niebezpiecznego nowotworu, które pomaga w dobraniu najskuteczniejszych dalszych metoda leczenia lub profilaktyki.


Zobacz także

Kiedy iść do urologa?

Wielu mężczyzn często zastanawia się, kiedy iść do urologa, jednak prawda jest taka, że aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przede wszystkim określić czym zajmuje się lekarz urolog.   Czy się zajmuje i kiedy iść do urologa?   Urologia jest dziedziną, która zajmuje się wszelakimi kwestiami związanymi z układem moczowo-płciowym mężczyzn, a także – co warto podkreślić – układem moczowym Continue Reading

Więcej
Rak prostaty

Rak prostaty – diagnostyka Największym problemem, jaki związany jest z chorobą, jaką jest rak prostaty, jest trudność w wykryciu tego schorzenia na wczesnym etapie jego rozwoju – często zdarza się, że od momentu rozpoczęcia tworzenia się komórek nowotworowych do ostatecznego rozpoznania choroby mija nawet 20 lat. Dlatego też najlepszą metodą walki z rakiem prostaty na wczesnym etapie jest poddanie się Continue Reading

Więcej
Co to jest biopsja prostaty?

Biopsja prostaty to jedno z najpopularniejszych badań diagnostycznych w kierunku raka gruczołu krokowego (nowotwór prostaty). Biopsja prostaty jest badaniem, podczas którego pobierane są małe wycinki z prostaty. Następnie pobrane wycinki są oceniane przez patomorfologa pod mikroskopem. Badanie wykonywane jest przez lekarza specjalistę urologa.   Na czym polega biopsja prostaty przezodbytnicza?   Przezodbytnicza biopsja prostaty jest formą biopsji stercza która jest najczęściej Continue Reading

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji na ten temat?Skontaktuj się z nami >>