fbpx

Leczenie radiofarmaceutykiem Xofigo®

xofigoCzym jest leczenie radiofarmaceutykiem XOFIGO®?

To farmakologiczna metoda walki z rakiem prostaty radiofarmaceutykiem XOFIGO®. HIFU CLINIC Centrum Leczenia Raka Prostaty oferuje odpłatne zastosowanie leczenia z użyciem produktu leczniczego XOFIGO®. Lek ten zawiera substancję czynną dichlorek radu Ra-223.

Na czym polega leczenie?

Lek XOFIGO® podaje się w 4-tygodniowych odstępach, w 6 wstrzyknięciach. XOFIGO®, czyli rad-223, dociera do kości, gdzie występują przerzuty raka i emituje promieniowanie o małym zasięgu, które niszczy otaczające komórki nowotworowe bez uszkadzania szpiku kostnego.

Radiofarmaceutyk XOFIGO® powinno podawać się wyłącznie przez personel upoważniony do stosowania preparatów tego typu, w wyznaczonych placówkach klinicznych i po ocenie stanu zdrowia Pacjenta przez wykwalifikowanego lekarza.

Dla kogo przeznaczona jest kuracja?

Wskazaniem do jego zastosowania jest leczenie Pacjentów z opornym na kastrację rakiem gruczołu krokowego z przerzutami do kośćca. To stadium nowotworu nie reaguje na leczenie powodujące zmniejszenie stężenia męskich hormonów płciowych, charakteryzuje się objawowymi (np. ból) przerzutami do kości bez oznak rozsiewu choroby do innych narządów wewnętrznych.

Jak mogę umówić się na leczenie?

W celu konsultacji oraz stwierdzenia zasadności leczenia, skontaktuj się z nami za pomocą bezpłatnej konsultacji online. Chętnie przeanalizujemy Twoją historię medyczną oraz odpowiemy na wszystkie pytania.

W celu umówienia się na leczenie, prosimy o kontakt z działem koordynacji Pacjenta pod numerem telefonu: +48 512 077 461 lub przez email: kontakt@hifu.pl.


Zobacz także

Międzynarodowe badania kliniczne

Na całym świecie, wiele renomowanych ośrodków medycznych, specjalizujących się w diagnostyce i...

Więcej
Pozytonowa tomografia emisyjna z oznakowianiem PSMA (68Ga-PSMA-PET/MRI)

Badanie PET, czyli pozytonowa tomografia emisyjna, polega na rejestracji obrazu na podstawie...

Więcej
Immunoterapia

Głównym celem tej formy leczenia jest wzmocnienie odpowiedzi immunologicznej zależnej od limfocytów T.

Więcej
Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń do nas lub skorzystaj z formularza. +48 512 077 461KONTAKT

NAPISZ DO NAS
close slider

Treść klauzuli informacyjnej